Okna z drewna


Mniej więcej dwadzieścia lat temu hitem były okna z plastiku i wszyscy na fali popularności wymieniali na nie poprzednie.
Plastikowe okna mają naturalnie swoje zalety, lecz mają również wady. To okna drewniane są doskonałym wyjściem.

okna
Author: OKNOPLAST-Kraków
Naturalnie, są nieco droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim gwarantują o wiele lepszą wentylację mieszkania. Konieczny jest tylko minimalny błąd w montażu okien z plastiku, by zahamowały one cyrkulację powietrza, tym samym powodując zawilgocenie mieszkania. W oknach z drewna taki problem nie ma miejsca ponieważ drewno samo w sobie jest materiałem, który powietrze przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przewiewach.

Okna z drewna są również o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium wyboru okien, przecież wszyscy chcemy posiadać ładny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niespecjalnie ładne, wywołują skojarzenia z klocowatymi domami budowanymi na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zastawione identycznym klockami z cegieł, wszystkie świecące identycznymi trójdzielnymi oknami z plastiku. Nie jest to specjalnie przyjemny widok.

Dziś nowe technologie wchodzą i na ten rynek. Można już kupić okna enerokna plastikowe wrocławzczędne, które chętnie montowane są w domach energooszczędnych.
okna
Author: OKNOPLAST-Kraków
Są również właściwie odizolowane akustycznie, więc nie musimy się bać, że w domu będzie panował hałas.Dom to bardzo istotna inwestycja dla każdego człowieka. Postarajmy się aby był dokładnie taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są bardzo ładne, zapewniają właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez długie lata dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom stanie się doskonałym azylem.

Tags: drewno, dom, oszczędność, domy

Author: M.B