Okna z drewna


Mniej więcej dwadzieścia lat temu hitem były okna z plastiku i wszyscy na fali popularności wymieniali na nie poprzednie.
Plastikowe okna mają naturalnie swoje zalety, lecz mają również wady. To okna drewniane są doskonałym wyjściem.

okna
Author: OKNOPLAST-Kraków
Naturalnie, są nieco droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim gwarantują o wiele lepszą wentylację mieszkania. Konieczny jest tylko minimalny błąd w montażu okien z plastiku, by zahamowały one cyrkulację powietrza, tym samym powodując zawilgocenie mieszkania. W oknach z drewna taki problem nie ma miejsca ponieważ drewno samo w sobie jest materiałem, który powietrze przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przewiewach.

Okna z drewna są również o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium wyboru okien, przecież wszyscy chcemy posiadać ładny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niespecjalnie ładne, wywołują skojarzenia z klocowatymi domami budowanymi na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zastawione identycznym klockami z cegieł, wszystkie świecące identycznymi trójdzielnymi oknami z plastiku. Nie jest to specjalnie przyjemny widok.

Dziś nowe technologie wchodzą i na ten rynek. Można już kupić okna enerokna plastikowe wrocławzczędne, które chętnie montowane są w domach energooszczędnych.
okna
Author: OKNOPLAST-Kraków
Są również właściwie odizolowane akustycznie, więc nie musimy się bać, że w domu będzie panował hałas.

Dom to bardzo istotna inwestycja (inwestor zastępczy pełnomocnictwo) dla każdego człowieka. Postarajmy się aby był dokładnie taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są bardzo ładne, zapewniają właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez długie lata dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom stanie się doskonałym azylem.

Tags: drewno, dom, oszczędność, domy

Author: M.B