Zastanawiasz się nad zakup urządzeń tartacznych? Sprawdź jakie odróżnia się ich rodzaje?


Jeżeli trudnisz się obróbką drewna, z pewnością interesują cię dobrej jakości maszyny tartaczne. Znajdziesz takie u wielu producentów oferujących się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w wielu sklepach internetowych, często gwarantujących dużo mniejsze ceny. Zanim jednak wyposażysz się w konieczne ci urządzenia, powinieneś szczegółowo poznać ich typy, by zakupić sprzęty, jakie będą odzwierciedlać twoje wymogi.

cięcie drewna aż wióry lecą
Source: pixabay.com
Pierwszym takim sprzętem są bez wątpienia traki, które wykorzystywane są do przecinania kłód. Mogą posiadać podajnik ręczny albo automatyczny, w zależności od zaawansowania technicznego danego urządzenia i potrzeb osoby, która wskazaną maszynę będzie obsługiwać.przejdź dalej (oferta rur konstrukcyjnych)Najważniejsze jest pewne trzymanie, aby móc pracować również w trudnych warunkach. Traki różnią się między sobą wielkością, dlatego nie do każdego da się włożyć naprawdę duże kłody – średnica oraz długość drewna będzie ograniczona ze względu na budowę urządzenia. Jeżeli wybierzemy mniejszy trak, będziemy mogli go złożyć oraz trzymać w niedużym pomieszczeniu, jednak będzie on mieć ograniczenia w cięciu dużych kłód. Drugim godnym uwagi sprzętem jest wielopiła, dzięki której tnie się pryzmę na deski. Tutaj podstawowym elementem jest prostolinijność cięcia, zwłaszcza gdy trzeba poddać obróbce drewno zmarznięte. Zastosowane w wielopile rozwiązania muszą być wypróbowane. Warto także powiedzieć o pilarce, automatyzującej działania powiązane z przecieraniem drewna i podajnikach kłód, nade wszystko użytecznych w większych tartakach. Urządzenia takie mają podawać drewno (zobacz - wielopiły do drewna Inter-Bis) m.in. do traków. Znacznie zmniejsza to pracochłonność niniejszego zadania oraz pozwala je przyspieszyć, szczególnie że to mocne oraz solidne sprzęty, zbudowane z przenośników łańcuchowych, prostych w eksploatacji. Jeżeli chcesz zautomatyzować pracę w swoim tartaku, przydatny będzie także stół centrujący, jakiego zadaniem jest centrowanie osi pracy, a także podawanie drewna do wielopił albo innych maszyn. To jeden z najdogodniejszych sposobów na poprawienie wydajności pracy.

Pamiętaj, że wyłącznie renomowani producenci dadzą ci naprawdę fachowe maszyny tartaczne. Nie warto pokusić się na niższe ceny, nie tylko w przypadku tej dziedziny, lecz również w każdej innej. Maszyny może będą mniej kosztowne, lecz na pewno nie będą działać tak prawidłowo oraz tak długo jak te pochodzące z gwarantowanych źródeł.

Tags: drewno, producenci, Urządzenia, maszyny