Zakup mieszkania we Wrocławiu - na ile to się opłaca


W życiorysie większości z osób przychodzi taki dzień, kiedy warto dokładnie przyjrzeć się naszej kondycji mieszkaniowej. Jeśli na początku naszego dorosłego życia wynajmowaliśmy nieruchomości od innych osób, może nastał nareszcie czas aby zamieszkać na swoim? Wrocław jest prężnie rozwijającym się miastem, powstają coraz to nowe dzielnice, w wielu jego sektorach. Jest także alternatywa nabycia lokum w starym budownictwie. Która z opcji jest ciekawsza?


mieszkanie do urządzenia
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli szukamy mieszkania we Wrocławiu sprzedaż, czasami wybieramy opcję zakupu na nowo otwartym osiedlu, prosto od deweloper. Taka inwestycja na pewno posiada liczne plusy, jesteśmy pierwszymi mieszkańcami, dekorujemy lokal według naszego gustu, nie musimy się martwić o jakiekolwiek utajone usterki. Adaptujemy interesująco zaprojektowane budynki, sąsiadują z nami mieszkańcy nam podobni, nierzadko w podobnym wieku, mamy szansę na zawarcie licznych, nowych znajomości.

Sprawdź ten link i zgłąb więcej wskazówek tutaj dotyczących rozważanej w tym artykule kwestii. Te rady na pewno też na długo zostaną w Twojej pamięci.

Niestety, są również minusy tego rodzaju budowli. Pierwszą na pewno jest lokalizacja - centrum Wrocławia jest wypełnione, z tego powodu też powstają nowe dzielnice na jego obrzeżach, znajdujące się nawet kilka godzin drogi od pozostałego krańca metropolii. Czynsze, oraz całościowe ceny są bardzo wysokie, możemy to sprawdzić wpisując frazę, np "mieszkania Przyjaźni Wrocław" - przekonamy się jaka jest różnica za 1 m kw między starą kamienicą a nowym osiedlem.


deweloper wrocław
Jednak mieszkanie na sprzedaż Wrocław można również znaleźć z rynku wtórnego. Historyczna kamienica, usytuowana w centrum miasta, wielkie, wysokie pokoje, małe ceny za metraż oraz niewielkie czynsze. Jednak nie wszystko jest tam takie kolorowe.http://www.parkietypryczynicz.com.pl/ parkiet hajnówkaNawet jeśli gruntownie odremontujemy sobie własne lokum, możemy spodziewać się, że klatka schodowa jeszcze przez dłuższy czas będzie dość zaniedbana. Poza tym, w starych budownictwach znajduje się większość mieszkań socjalnych, z tego powodu możemy natrafić na nieciekawych sąsiadów, niekiedy reprezentantów półświatka. Dużym negatywem są także koszty eksploatacyjne - jeżeli nie ocieplimy odpowiednio mieszkania, możemy oczekiwać na znaczne koszty opału w czasie zimy. Niestety, nieczęsto w kamienicach znajduje się ogrzewanie komunalne, dlatego musimy na własną rękę założyć instalację gazową, która do najtańszych nie należy.


Wybór odpowiedniego mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż nie jest łatwy. Należy zastanowić się, jakie warunki są dla nas najbardziej kluczowe, czy wybierzemy alternatywę starego miasta i czynszówkę czy może bardziej nowy Wrocław Przyjaźni mieszkania nie są ze sobą zbieżne.

Tags: Wrocław, kamienica, budynki, Mieszkania we Wrocławiu