Z jakiej przyczyny warto założyć konto bankowe


Wielu osobom wydaje się, że na oszczędzanie zwyczajnie ich nie stać. A przecież przy wykazaniu chęci i zaangażowaniu, gromadzenie oszczędności może być nietrudne, a co więcej satysfakcjonujące. Nad wyraz pomocne może okazać się w naszym projekcie założenie konta oszczędnościowego.
metafora zabezpieczenia pieniędzy
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. W pierwszej kolejności - gwarantują one bezpieczeństwo naszych pieniędzy, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż zazwyczaj jest to konto oszczędnościowe z oprocentowaniem, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy w sieci możemy zachować kontrolę nad nimi, wykonać błyskawiczny przelew oraz w większości bez prowizyjne regulowanie rachunków. Stanie w długich kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, jednak cieszy się nadal popularnością wśród starszych osób.

Na pytanie "jakie konto bankowe jest najlepsze" nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Zwróćmy uwagę, że funkcjonują banki prowadzące konto bankowe bez opłat, bez warunków stałych wpłat i z darmowymi bankomatami. Dodatkowo oferują konto całościowo zarządzane przez internet, bez opłat za rozliczenia, kartę i bezpłatne bankomaty (zakładając, że wykonamy transakcję na wcześniej ustaloną kwotę miesięcznie).Cieszące się popularnością powiedzenie głosi, iż „dla chcącego, nic trudnego”. Ta znana prawda dotyczy również oszczędzania. Już niewielkie kwoty odkładane regularnie na koncie oszczędnościowym mogą pozwolić na odłożenie całkiem sporych środków finansowych. Zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa wynikające z ich posiadania staną się powodem naszego samozadowolenia.

Tags: bezpieczeństwo, Konto oszczędnościowe, banki, Oprocentowanie