Z jakiego miejsca wziąć gotówkę na rozpoczęcie swojej firmy?


Prowadzenie swojej firmy jest szczególnie trudnym zadaniem. Trzeba jej poświęcać dosyć dużo czasu, jedynie w ten sposób osiągnie się pożądany rezultat. Niestety, zazwyczaj jednym z najważniejszych problemów, jest brak funduszy. Z tego powodu dużo osób odkłada marzenie o posiadaniu firmy na później i decyduje się na pracę na etacie. Dziś jednak jest wiele sposobów na uzyskanie środków. Przykładem mogą być między innymi dofinansowania unijne dla małych firm, których celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Takie dofinansowania stają się naprawdę popularne i sporo osób decyduje się na skorzystanie z podobnej szansy.

w biurze
Author: Mike McCune
Source: http://www.flickr.com
Trzeba złożyć stosowny wniosek, spełniać stawiane wymagania i czekać na decyzję. Rzecz jasna, istotne znaczenie ma prawidłowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nie powinno to jednakże nastręczyć dużych trudności, ponieważ w sieci można wyszukać wiele ciekawych informacji. Na dodatek, urzędnicy również mają obowiązek pomóc petentowi w uzupełnianiu wniosków, tym samym kiedy planuje się prowadzenie własnej firmy, warto pomyśleć o dotacjach unijnych. Jest to również znakomite rozwiązanie dla tych osób, które swoją firmę już prowadzą, ale potrzebują pieniędzy na rozwój.

Ciekawą alternatywą są kredyty bankowe dla start-upów. Naturalnie, różne banki oferują różne warunki, a definicja start-upów najczęściej się różni w poszczególnych instytucjach, więc jeśli planuje się podobny krok, warto tę kwestię mieć na uwadze. Banki bardzo szczegółowo sprawdzają klientów, jednak aktualnie kredyty (kredyty obrotowe dla firm) dla firm, w szczególności tych niewielkich, nikogo już nie dziwią. Przed udaniem się do konkretnej placówki można sprawdzić propozycje poszczególnych banków w internecie i oszacować własne szanse.

Banki oraz Unia Europejska to dla wielu przedsiębiorców jedyna szansa, żeby rozwijać swoją firmę. Czasem, fundusze które można otrzymać są rzeczywiście bardzo wysokie, toteż nie można się dziwić, że tego rodzaju rozwiązania cieszą się współcześnie ogromnym zainteresowaniem. Trzeba zadbać przede wszystkim o swój biznesplan, gdyż to on dla banku jest na ogół podstawą w ocenianiu zdolności kredytowej, zwłaszcza że nowe firmy nie zawsze generują stosowne zyski, podobnie jak niewielkie przedsiębiorstwa.

Tags: kredyty, banki, fundusze, biznesplan