Wynajem mieszkania czy kąt na własność?


Wszyscy co zakupili mieszkanie wiedzą to doskonale, ci mający przed sobą kupno mieszkania nie zdają sobie raczej sprawy ze skali tego przedsięwzięcia. Zakup własnego kąta to masa wyzwań technicznych, marketingowych, prawnych, a szczególnie tych związanych z mentalnością. „Ulżymy” sobie w części wyzwań przekazując część obowiązków za nowe mieszkanie deweloperowi.

Olimpia Port
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Mały, ale własny -któż z dorosłych i zarabiających na swój rachunek nie hołduje temu popularnemu porzekadłu? Większość z nas (zwłaszcza tych, którzy stały kąt mają jeszcze przed sobą) nie tyle marzy, co oczekuje tego, że wespół z rozwojem ścieżki zawodowej stabilność ekonomiczna przekuje się na trwałe miejsce zameldowania. Że nawet skromne lokum na odległych przedmieściach, ale własnościowe, znaczy psychologicznie więcej niż super kawalerka (poznaj ofertę na deweroper archicom kawalerka na sprzedaż) Wrocław w środku miasta (patrz tutaj: Wrocław - kawalerki). W końcu do własnościowego mieszkania nie może wejść najemca (chyba że zawalimy spłaty czynszu) i stwierdzić, że plany zmieniły się co zmusza go do podjęcia decyzji eksmitowania najemców mieszkających w lokum.

deweloperzy z Wrocławia
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Nowy etap nowych progów, nie tylko własnościowych (też najmowane) oznacza szereg wyzwań natury mentalnej. Przez pierwsze dni i tygodnie bywa trudno. Zwłaszcza w domu wykonywanym od podstaw, gdzie właściciel nie zdążył wprowadzić większość domowego grajdołka. Nierzadko takie dni zamieniają się w ogromne przedsięwzięcie logistyczne, dla którego poświęcamy przestrzeń zawodową. A kiedy dołoży się do tego maluchów…

Nikt nie mówił, że wprowadzanie się na nowe jest łatwe. Dobrze wiedzieć też, że część odpowiedzialności - szczególnie przy finalizowaniu projektu nowo budowanego osiedla - spoczywa na głównym nadzorcy tego projektu. Czyli deweloperze. To specjalista od wielu działek tematycznych (od prawa przez budownictwo po marketing), który na podstawie umów z poszczególnymi podwykonawcami dostaje zlecenie - dopięcie wszystkiego na ostatni guzik w nowo powstałym rejonie dużego miasta.

Deweloperzy Wrocław decydują wartości wartej miliony złotych. Jak mało który zawód są poddawani szczególnej „lupie” i dogłębnej obserwacji. Wizerunkowy blamaże z ich strony faktycznie kończą ich karierę w zawodzie.

Tags: mieszkania, osiedla, miasta