Wykorzystanie żurawi w budownictwie


Świetnie pamiętamy obraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w zeszłym roku. Polska stała się jednym ogromnym placem budowlanym. Budowaliśmy nowe, imponujące stadiony w miejscowościach, które miały przyjmować najlepszych piłkarzy Europy.
Powstawały kolejne odcinki dróg, jak również przygotowywaliśmy budynki użytku publicznego, jak na przykład dworce. Poza tym, powstało mnóstwo nowych moteli i knajpek, przygotowanych na goszczenie pasjonatów futbolu z całego świata.

Na takich dużych budowach bez wątpienia bardzo często podziwialiśmy zgrabną sylwetkę żurawi. Jest bardzo potrzebny sprzęt podczas budowy większych obiektów. Żurawie wieżowe zalicza się do największych urządzeń budowlanych. Jego wysokość podnoszenia może osiągnąć nawet 100 metrów.
koparki kołowe i gąsienicowe
Author: mattbuck4950
Source: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/
Żuraw budowlany (szerzej na stronie http://www.eogniwa.pl/kategoria/zawiesia-wezowe) można podzielić na wiele rodzajów. Rozróżniamy pośród nich stacjonarne lub przejazdowe, na podwoziu szynowym lub gąsienicowym. Kolumna żurawia budowlanego to zazwyczaj pionowa wieża o kratownicowej konstrukcji -. Żurawie budowlane posiadają kilka napędów, zazwyczaj elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za jedną czynność. Takie urządzenia budowlane nie są najtańsze. Dlatego sprzedaż żurawi do bardzo intratny interes. Dystrybutorzy najlepszych światowych producentów nie mogą narzekać na brak zleceń. W końcu bez tego typu specjalistycznej maszyny, jakakolwiek większa budowa nie ruszy z miejsca.Dla młodych firm budowlanych praktycznym wyjściem jest wynajem żurawi. W naszym kraju z powodzeniem funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które mają wynajem nowoczesnych żurawi. Dzięki współpracy z renomowanymi markami światowymi, cieszą się one nieustanną popularnością wśród kontrahentów. Oprócz wynajmu, tego typu przedsiębiorstwa zapewniają także serwis gwarancyjny sprzedawanych i dzierżawionych urządzeń, a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Doskonale sprawdza się też na naszym rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to bez wątpienia dobry pomysł na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które możemy zainwestować w innym obszarze.

Wciągający materiał? Jeśli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające treści poznasz też we wpisie, który jest tutaj!


Tags: sprzedaż, Urządzenia, maszyny, żurawie