Wybór właściwej bramy wjazdowej: na co trzeba zwrócić uwagę?


Dobór wariantu bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest upodobaniami posiadacza. Czasami okazuje się, iż kształt działki, dla przykładu parcela wąska oraz głęboka czy szeroka, lecz płytka, wręcz narzuca nam konkretne rozwiązania: wybór bramy rozwieralnej czy przesuwnej.

Bramy g60 firmy Normstahl
Author: GutPR
Source: GutPR
O wjazdowej bramie warto pomyśleć już na etapie planowania wjazdu na posesję. Pozwoli nam to uniknąć niespodzianek a także spowoduje, że będziemy wiedzieć, czego dokładnie poszukiwać. A dobór - jak się nierzadko okazuje - nie jest łatwy. Nim jednak rozpoczniemy rozważania na tenże temat, powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych warunkach, które musi realizować brama – ma być ona przede wszystkim bezpieczną w użyciu oraz gwarantować komfortowy wjazd na posesję.

Szerokość bramy wjazdowej wedle przepisów nie powinna być mniejsza niż 2,4 m. Żeby jednak wjazd albo wyjazd z posesji nie był dla nas codziennym wyzwaniem, warto dobrać szerszą bramę, a więc przynajmniej trzymetrową. Jeżeli działka zlokalizowana jest przy ruchliwej ulicy, brama powinna być zaplanowana w taki sposób, żeby wjeżdżający na posesję samochód nie powodował zagrożenia dla ruchu drogowego oraz pieszego. Bezpieczny wjazd na posesję zależy od szerokości drogi i minimalnego promienia skrętu samochodu.

Brama wjazdowa jest wizytówką posesji więc musi być dostosowana do jej charakteru. Mówiąc o charakterze, mam na myśli nie jedynie architekturę postawionych na działce budynków bądź sposób ich wykończenia, ale również kształt działki, jaki czasem narzuca pewne podejścia. W przypadku dużych działek wybór stosownej wjazdowej bramy nie stanowi problemu. Więcej propozycji znajdziesz tu: serwis Bramkor.pl. Kiedy jednak nasza działka jest głęboka, jednakże wąska, okazuje się nierzadko, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru. W podobnym wypadku warto zainstalować bramę rozwieralną. Wprawdzie zajmuje ona sporo miejsca na podjeździe, ale na głębokiej działce nie powinno stanowić to kłopotu.

brama automatyczna
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Brama rozwieralna może mieć jedno lub 2 skrzydła przytwierdzone do słupów postawionych na fundamencie. Słupy mogą być z metalu, murowane czy też betonowe.tutaj cięcie wodą cięcie wodąDo nich instaluje się zawiasy, na których zawiesza się skrzydła bramki. Zaletą bramy skrzydłowej będzie to, że jeżeli okaże się, że droga dojazdowa jest nazbyt wąska, można cofnąć ją w stosunku do linii płotu w głąb parceli.

Wytwórców bram w stolicy możesz łatwo wyszukać wprowadzając w przeglądarkę wyrażenie: bramy ogrodzenia Warszawa czy serwis bram Warszawa.

Tags: posesja