Świetna myśl!


Warszawa, stolica Polski, miejsce, w którym wielu Polaków znajduje wymarzoną pracę i chce kupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo specyficzny i trzeba dogłębnie przygotować się do poszukiwań lokum.


mieszkanie - kuchnia
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych miastach w Polsce. Za mieszkanie w śródmieściu trzeba zapłacić bardzo dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach leżących na obrzeżach Warszawy, ale jeżeli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne męczące, wielogodzinne dojazdy.

Te ciekawe posty mają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do strony sprzedaż projektów domów i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a przy tym mają atrakcyjną lokalizację, ponieważ dzielnica jest położona niedaleko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na budowaniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie mniej więcej 7000 zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o niemal 1000 zł więcej za metr. Jeśli chodzi o wygodne miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość spokojnego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się kupować mieszkania nowe, czy z rynku wtórnego, to również tutaj sporo zależne jest od umiejscowienia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych nieruchomości.

m3
Source: flickr.com
Miejmy na uwadze, iż nabywając mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż pokoje będą potrzebować remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość - nieruchomosci.dominplus.pl/domy - w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena mieszkania, lecz również kwestia tego, jak długo możemy zwlekać z wprowadzeniem się – generalny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej kilka tygodni.

Tags: Wnętrza, nieruchomości, centrum, infrastruktura, lokum, pomieszczenia