Świetna myśl!


Warszawa, stolica Polski, miejsce, w którym wielu Polaków znajduje wymarzoną pracę i chce kupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo specyficzny i trzeba dogłębnie przygotować się do poszukiwań lokum.


mieszkanie - kuchnia
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych miastach w Polsce. Za mieszkanie w śródmieściu trzeba zapłacić bardzo dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania w starym budownictwie.

Zainteresował Cię opisywany materiał? Jeśli tak, to użyj serwisu (http://www.cosmohomes.es/noticia/nieruchomosci-costa-blanca/8547/1/), aby poznać więcej pokrewnych informacji. Bez wahania kliknij więc tutaj.

Najtańsze są inwestycje w dzielnicach leżących na obrzeżach Warszawy, ale jeżeli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne męczące, wielogodzinne dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a przy tym mają atrakcyjną lokalizację, ponieważ dzielnica jest położona niedaleko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na budowaniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie mniej więcej 7000 zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o niemal 1000 zł więcej za metr. Jeśli chodzi o wygodne miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość spokojnego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się kupować mieszkania nowe, czy z rynku wtórnego, to również tutaj sporo zależne jest od umiejscowienia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych nieruchomości.

m3
Source: flickr.com
Miejmy na uwadze, iż nabywając mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż pokoje będą potrzebować remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena mieszkania, lecz również kwestia tego, jak długo możemy zwlekać z wprowadzeniem się – generalny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej kilka tygodni.

Tags: Wnętrza, nieruchomości, centrum, infrastruktura, lokum, pomieszczenia