Świat teraz handluje tysiącami artykułów każdego dnia - przedsiębiorstwa potrzebują zatem doświadczonych logistyków


Ludzkość stworzyła zdolność przerzucania różnego rodzaju artykułów na całej kuli ziemskiej. W sklepach możemy spotkać artykuły z Japonii albo Ameryki, smartfony sprowadzamy ze Stanów, a ciuchy z Tajlandii.


Każda firma, która sprowadza produkty z zagranicy poszukuje spedytorów i logistyków, żeby fachowo zajmowali się zakupami.


składka
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com


specjalista ds. logistyki
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com
Przez to zazwyczaj potrzebny jest wtedy specjalista ds. logistyki. Zazwyczaj spółki chcą mieć ludzi, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w spedycji oraz znają języki obce. Jest to bardzo trafne wymaganie, gdyż ciężko byłoby komuś zatrudnić się w logistyce i kontaktować się z obcokrajowcami bez znajomości choćby języka angielskiego. Na dodatek osoba pracująca na tym stanowisku powinna znać specjalistyczne programy, które dają możliwość na wprowadzanie zakupów do systemu. Wtedy cały dział, włącznie z przełożonym, może zobaczyć jakie postępy są przy konkretnym zamówieniu. Do systemu należy wpisywać później przeróżne informację - datę oraz dane zamówienia, czas dostarczenia i fakturę. Od kogoś na tym stanowisku wymaga się doskonałej organizacji pracy oraz motywacji. Jednak, nie powinien być to człowiek, który nie cierpi rozmów z ludźmi, ponieważ jego stałym zadaniem będzie kontaktowanie się z klientami i uzgadnianie szczegółów zamówień.


Musi zatem być to osoba elokwentna oraz niezwykle aktywna. Plusem zatrudnienia w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego i częste wyjazdy służbowe za granicę.

Tags: Produkty, PRacownik, produkt, dane, etat