Świat teraz handluje tysiącami artykułów każdego dnia - przedsiębiorstwa potrzebują zatem doświadczonych logistyków


Ludzkość stworzyła zdolność przerzucania różnego rodzaju artykułów na całej kuli ziemskiej. W sklepach możemy spotkać artykuły z Japonii albo Ameryki, smartfony sprowadzamy ze Stanów, a ciuchy z Tajlandii.


Każda firma, która sprowadza produkty z zagranicy poszukuje spedytorów i logistyków, żeby fachowo zajmowali się zakupami.


składka
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com


specjalista ds. logistyki
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


Przez to zazwyczaj potrzebny jest wtedy specjalista ds. logistyki.

W tym miejscu znajdziesz dużo ciekawych danych na omawiany temat - wystarczy kliknąć na następujący link, a z pewnością dane tam umieszczone będą cenne.

Zazwyczaj spółki chcą mieć ludzi, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w spedycji oraz znają języki obce. Jest to bardzo trafne wymaganie, gdyż ciężko byłoby komuś zatrudnić się w logistyce i kontaktować się z obcokrajowcami bez znajomości choćby języka angielskiego. Na dodatek osoba pracująca na tym stanowisku powinna znać specjalistyczne programy, które dają możliwość na wprowadzanie zakupów do systemu. Wtedy cały dział, włącznie z przełożonym, może zobaczyć jakie postępy są przy konkretnym zamówieniu. Do systemu należy wpisywać później przeróżne informację - datę oraz dane zamówienia, czas dostarczenia i fakturę.

Jeżeli do tej pory nie możesz odnaleźć niczego atrakcyjnego, to sprawdź pod linkiem, tutaj z pewnością znajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz przydatne.

Od kogoś na tym stanowisku wymaga się doskonałej organizacji pracy oraz motywacji. Jednak, nie powinien być to człowiek, który nie cierpi rozmów z ludźmi, ponieważ jego stałym zadaniem będzie kontaktowanie się z klientami i uzgadnianie szczegółów zamówień.
Musi zatem być to osoba elokwentna oraz niezwykle aktywna. Plusem zatrudnienia w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego i częste wyjazdy służbowe za granicę.

Tags: Produkty, PRacownik, produkt, dane, etat