W jakim województwie są najwyższe, a w jakim najniższe wynagrodzenia w naszym kraju?


Obecnie sytuacja ekonomiczna w naszym kraju trochę się polepszyła. Objawia się to mniej odczuwalnym niż kiedyś bezrobociem przy rónoczesnym cyklicznym zwiększaniu dochodów mieszkańców naszego państwa.
technika
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com


W rzeczywistości powiększone zostały między innymi tak zwane płace minimalne, które obecnie wynoszą około 2000 złotych brutto.

Musisz mieć istotne informacje (http://www.jamorski.pl/prawo-rodzinne-spadki/) na wyłuszczony tutaj temat? Nie ma problemu - musisz wejść w poniższy link i tam wyszukasz ogrom interesujących detali.

Warto jednak wspomnieć, że dotyczą umowy o pracę, ponieważ pracownik pracujący na bazie umowy zlecenia może otrzymać wynagrodzenie niższe niż wymieniona wcześniej płaca minimalna. Z drugiej strony w ostatnich czasach podwyższeniu uległa nie tylko ona, lecz także m.in. tzw. średnie miesięczne wynagrodzenie czy też tzw. średnia krajowa. Warto podkreślić, że chociaż wymienione pensje bardzo różnią się wzajemnie od konkretnego województwa, to najmniejsze średnie płace brutto są o wiele, (około półtora raza) wyższe niż minimalne wynagrodzenie. Nie trudno jest się domyślić, że największe płace uzyskuje się w województwie mazowieckim, z kolei najmniejsze w warmińsko-mazurskim i lubelskim. Powyższe dane pochodzą z niezwykle wiarygodnego źródła, którym jest GUS.


Ledowa reklama
Author: clry2
Source: http://www.flickr.com


Jednak pomimo wymienionych wcześniej faktów, wciąż wielu mieszkańców naszego kraju często postanawia na krótszy (np. kilkumiesięczny) albo dłuższy (przykładowo na kilka lat albo na stały) wyjazd za granice Polski. Jest tak dlatego, że w krajach tego typu jak chociażby Anglia czy też Holandia miesięczne płace są o wiele wyższe niż przeciętna wypłata w Warszawie - ta z kolei wynosi ok. 5,5 tysiąca złotych.
Dla przykładu minimalne wynagrodzenie w Szwecji wynosi ok. dwadzieścia tysięcy koron, co po przeliczeniu daje sumę ok. 10 tys zł. A tego typu płace robią już wrażenie raczej na każdym Polaku.

Tags: zlecenia, kraj, strony