W jaki sposób zaplanować domowy budżet?


Znów musiałeś pożyczyć pieniążki na nieprzewidziane wydatki? Nie jesteś w tym osamotniony. Z kierowaniem domowym budżetem ma kłopoty aż 80% dorosłych Polaków, a powyżej jedna druga z nas nie gromadzi oszczędności.


pokazy firmowe na trampolinach
Author: Dave Herholz
Source: http://www.flickr.com
Z ankiet wynika, iż nie radzimy sobie nie tylko z planowaniem poważnych inwestycji, lecz nawet większych zakupów. Kupujemy pod wpływem reklam, często z przekonaniem, że robimy interes życia. Jak bez trudu się domyślić, prawdziwość jest całkiem inna – trwonimy czas na poszukiwanie wyprzedaży, wybieramy rzeczy niekonieczne, zaś koniec końców i tak przepłacamy. Żal nam zaś czasu na przemyślenie comiesięcznych wydatków. W efekcie pod koniec miesiąca ostajemy z niczym, a często wręcz z wierzytelnościami.


szkolenie
Author: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Source: http://www.flickr.com


osoby, które z zarządzaniem środkami nie mają kłopotów, za każdym razem stawiają na planowanie.

Aby rozwijać się w tym obszarze - kontynuuj oglądanie (http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/16/) nowych interesujących wątków w przeróżnych artykułach. Kliknij w ten link i studiuj bez ograniczeń.

Regularne wydatki na pożywienie oraz pozostałe produkty pierwszej potrzeby nie trudno ocenić. Wbrew pozorom nietrudno również zaplanować poważniejsze zakupy – to jasne, iż kiedy zaczyna się rok szkolny, maluchom musimy fundnąć wyprawkę, zimą warto zmienić ogumienie i tak dalej. Powtarzalność życia jest w tym przypadku naszym sprzymierzeńcem. Opłaca się zatem z początkiem każdego miesiąca przeznaczyć pewien czas na zaplanowanie większych oraz mniejszych kosztów – można być pewnym, że to zaprocentuje. Szczędzenie nie wynika z poziomu zamożności – to właściwie jego następstwem jest finansowy spokój sumienia. Dodatkowo szczędzenia trzeba nauczyć się – i to zazwyczaj metodą prób oraz błędów.


35% oszczędzających oszczędza pieniążki w sposób resztkowy – zbiera do poduchy to, co nie pozostało wydane.

najnowszy wpis (http://www.franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/)%link%I wiek obfituje w ogrom przeróżnych informacji. Najistotniejsze wydaje się być to, aby być na bieżąco - kliknij zatem w najnowszy wpis (http://www.franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/).

Prawda, że to to nic skomplikowanego? Zaoszczędzone pieniążki można wpłacać na konto oszczędnościowe Msaver.

Tags: czas, problemy, produkt, osoby