W jaki sposób ogrzać duże obiekty - cz. II


Przykładem może być zwykła ścianka wspinaczkowa. Bardzo wysokie pomieszczenie o sporej powierzchni, zwykle w nieocieplonym budynku, w dodatku często odwiedzane przez ludzi. To oczywiste, że w zimie zazwyczaj nie panują tam bardzo miłe warunki. Wyjściem są nagrzewnice gazowe. Są mniej kosztowne w użyciu niż elektryczne i potrzeba ich parę, by w sali było ciepło i by ze spokojem można było uprawiać sport.

Zobacz na: .

klimatyzator
Author: FUJIAIRE
Source: FUJIAIRE
Takiego typu sprzęty sprawdzą się idealnie. Możemy wybrać kilka ich rodzajów. Zwyczajne, nieco tańsze
nagrzewnice z zapłonem piezoelektrycznym – które nie dają możliwości regulowania za pomocą termostatu. Są także takie, które to umożliwiają. Każda nagrzewnica działa na gaz propan- butan z butli, ale powinna być dodatkowo wpięta do prądu. Naturalnie to spalanie gazu stanowi tu źródło ciepła, a nie energia elektryczna, lecz jest ona konieczna do funkcjonowania nagrzewnicy.
Musimy być ostrożnym w czasie używania nagrzewnic gazowych w pomieszczeniach zamkniętych. Ponieważ mogą wystąpić problemy przy oddzielaniu nagrzanego powietrza od spalin musimy pomieszczenie odpowiednio wietrzyć- . Oczywiście, są również nagrzewnice z katalizatorami umożliwiające wyłapanie właściwie wszystkich produkty spalania i takie nagrzewnice są bezpieczniejsze. Sprawdźmy w szczegółach jakiego typu sprzęt kupujemy. Ważne, by był bezpieczny w eksploatacji, w szczególności gdy w miejscu, które chcemy ogrzewać przebywają ludzie.

Czy podoba Ci się kompleksowa analiza w tym artykule? Czujesz ochotę na więcej? Zatem namawiamy Cię do sprawdzenia naszej innej strony.

nagrzewnica
Source: własne
Nie można tego ignorować.
Oczywiście jedna nagrzewnica (sprawdź tu) nie wystarczy na całe duże pomieszczenie. Najlepiej postawić je w narożnikach pomieszczenia. Jeżeli jest ono bardzo wysokie będzie trzeba poczekać moment na nagrzanie i tak czy owak – dzięki wentylacji – nie osiągniemy bardzo wysokiej temperatury, ale zazwyczaj, jeśli jest to przykładowo ściana wspinaczkowa – nie jest to zupełnie konieczne.

Tags: budynek, temperatura, nagrzewnice