W dzisiejszych czasach dużą ilość rzeczy możemy załatwić przez internet - szczęśliwie urzędy powolutku się do tego przekonują


W ostatnich latach dostrzegamy coraz liczniejsze próby polskich urzędów, by dogonić świat i znaleźć się w gronie państw wysokorozwiniętych, które swym obywatelom dają możliwość na załatwianie urzędowych spraw przez internet.
konsultant


maszyna drukarska
Author: David J
Source: http://www.flickr.com


f


Jeszcze dekadę temu było nie do pomyślenie, aby móc ominąć długie kolejki do Skarbówki przy oddawaniu sprawozdania podatkowego.

Czy znasz już ten świeży tekst (http://www.workservice.pl/praca/operator-maszyn/warszawa/)? Znajdziesz w tamtym miejscu istotnie sporą ilość atrakcyjnych informacji na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Każdy marudził, ale był zmuszony odczekać swoje. Pracownicy urzędu nie byli zbytnio przyjaźnie nastawieni do petentów i uważali za normalne, że z każdą rzeczą trzeba do nich przyjść i załatwiać ją w okienku. Na szczęście w końcu się to zmienia. Ministerstwo Finansów jakiś czas lat temu powołało do życia Portal Podatkowy, który ma ułatwić sprawy wszystkim petentom. Możemy tam pobrać wiele potrzebnych dokumentów i wyszukać interesujące nas informacje. Mamy możliwość również założyć własne konto. To wielkie ułatwienie dla dyrektorów przedsiębiorstw, którzy dzisiaj znaczny procent spraw są w stanie załatwiać przez internet. Nawet pisma urzędowe bywają wymieniane z pracownikiem (zobacz urlop okolicznosciowy) urzędu przy użyciu tej strony. Dzięki temu nie trzeba marnować cennego czasu i z każdym detalem jeździć do urzędu. Portal Podatkowy ułatwia nam nie tylko oddawanie sprawozdań podatkowych, ale również daje możliwość na przykład na ustanowienie pełnomocnictw na kogoś z naszych wspólników.
Dzięki temu wiele administracyjnych spraw będzie w stanie za nas zrobić choćby sekretarka.


Należy założyć konto na Portalu Podatnika, ponieważ niezwykle usprawnia to funkcjonowanie oraz oszczędza nasz czas.

Tags: sprawy, strony, urzędnik