W dzisiejszych czasach dużą ilość rzeczy możemy załatwić przez internet - szczęśliwie urzędy powolutku się do tego przekonują


W ostatnich latach dostrzegamy coraz liczniejsze próby polskich urzędów, by dogonić świat i znaleźć się w gronie państw wysokorozwiniętych, które swym obywatelom dają możliwość na załatwianie urzędowych spraw przez internet.


konsultant


maszyna drukarska
Author: David J
Source: http://www.flickr.com


f
Jeszcze dekadę temu było nie do pomyślenie, aby móc ominąć długie kolejki do Skarbówki przy oddawaniu sprawozdania podatkowego. Każdy marudził, ale był zmuszony odczekać swoje. Pracownicy urzędu nie byli zbytnio przyjaźnie nastawieni do petentów i uważali za normalne, że z każdą rzeczą trzeba do nich przyjść i załatwiać ją w okienku. Na szczęście w końcu się to zmienia. Ministerstwo Finansów jakiś czas lat temu powołało do życia Portal Podatkowy, który ma ułatwić sprawy wszystkim petentom. Możemy tam pobrać wiele potrzebnych dokumentów i wyszukać interesujące nas informacje. Mamy możliwość również założyć własne konto. To wielkie ułatwienie dla dyrektorów przedsiębiorstw, którzy dzisiaj znaczny procent spraw są w stanie załatwiać przez internet. Nawet pisma urzędowe bywają wymieniane z pracownikiem (zobacz urlop okolicznosciowy) urzędu przy użyciu tej strony. Dzięki temu nie trzeba marnować cennego czasu i z każdym detalem jeździć do urzędu. Portal Podatkowy ułatwia nam nie tylko oddawanie sprawozdań podatkowych, ale również daje możliwość na przykład na ustanowienie pełnomocnictw na kogoś z naszych wspólników.


Dzięki temu wiele administracyjnych spraw będzie w stanie za nas zrobić choćby sekretarka.


Należy założyć konto na Portalu Podatnika, ponieważ niezwykle usprawnia to funkcjonowanie oraz oszczędza nasz czas.

Tags: sprawy, strony, urzędnik