Urządzamy biblioteczkę w naszym lokum


Ogromny dom, gdzie znajdą miejsce najróżniejsze pomieszczenia, to pragnienie każdego z nas. Cudnie byłoby mieć w swoim mieszkaniu miejsce,gdzie możemy oglądać tylko telewizję. Takie prywatne kino, z wygodnymi siedziskami i telewizorem na całą ścianę to pragnienie głównie dzieci. Natomiast nieco starsi pragną zakątka, w którym mogliby się wyciszyć i w ciszy oddać ulubionemu hobby- czytaniu książek. Czy domowa czytelnie to tylko pokorne marzenie?


regał na książki
Author: www.klose.pl
Oczywiście, że tak nie musi być. W dowolnym mieszkaniu możemy odnaleźć spokojny kąt, gdzie urządzimy doskonałe miejsce do czytania ulubionych książek. Jak będzie ono wyglądało jest uzależnione od powierzchni, jaką możemy na taką czytelnię spożytkować. Jeśli tylko odpowiednio wszystko zorganizujemy, można sobie urządzić bibliotekę w każdym, nawet małym domu.

Przede wszystkim, powinniśmy się rozejrzeć dookoła. Jeśli nasze mieszkanie nie zostało aranżowane przez architekta wnętrz, bez wątpienia znajdziemy jeszcze kilka miejsc do spożytkowania. Możemy zagospodarować poddasze, jeśli posiadamy dom. Może się okazać idealnym miejscem dla wypoczynku wśród ulubionych lektur. Wspaniale, jeśli posiadamy tam okienko. Kolejnym interesującym miejscem jest powierzchnia pod schodami. Zazwyczaj nie mamy pojęcia, jak zagospodarować właśnie ten skrawek domu. Czytelnia w takim miejscu to doskonały pomysł. Tak naprawdę wystarczą nam jedynie regały na książki, wygodny fotel i lampka. I proszę, kącik do czytania już gotowy.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem będzie osobne pomieszczenie, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na taką domową czytelnię. W marketach można kupić nawet specjalne meble, za pomocą których można urządzić biblioteczkę. Możemy to zrobić na różne sposoby. Ciekawe wrażenie robią biblioteczki (zobacz drewniana biblioteczka) w przedwojennym stylu, z masywnymi drewnianymi meblami, staroświeckimi fotelami oraz stylizowanymi lampami. Specyficzny nastrój takiego miejsca uwydatnią elementy, takie jak zabytkowy globus, czy stara mapa na ścianie. Taka aranżacja sprzyja zatopieniu się w lekturze.

Tags: mieszkanie, pokój, lampa, pomieszczenie, miejsce, przestrzeń, marzenie