Żurawie jako urządzenia o wielkim zastosowaniu


Żurawie to dźwigi które posiadają wielkie zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Ich rosnące każdego roku zapotrzebowanie połączone jest z ciągłym wzrostem ilości inwestycji, zakładów budowlanych, czy wzrostem transportu. Miejsce wykonywania pracy, zapotrzebowanie i typ pracy ma znaczenie na wybór gatunku żurawia którego potrzebujemy użyć. Żurawie Wrocław, jakich kluczowym składnikiem nośnym przenoszącym ładunek jest wysięgnik, różnicujemy w zależności od cech użytkowych, także ustalonych cech konstrukcyjnych.


żuraw na budowie
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Własności użytkowe scalają się zastosowaniem tych sprzętów do ustalonych robót przeładunkowych w budowlance, portach, stoczniach, na statkach, w kolei, czy zakładach pracy. Istnieje dużo modeli dźwigów. Żurawie Wrocław stacjonarne to dźwignice tworzące się z zamontowanych na stałe do podłoży filarów, na których przytwierdzono wysięgniki czyniące ruch obrotowy (przydatne na dużych placach budowy). Kąt obrotu wysięgnika może być ograniczony parametrami żurawia, ale może także wynosić pełne 360o. Po obrotowym wysięgniku przemieszcza się wciągnik, będący modułem podnoszącym ciężary.

Dźwig (szczegóły pod adresem http://eogniwa.pl/kategoria/zawiesia-wezowe) samojezdny jest dźwignicą służącą do przesuwania ładunków, przytwierdzonym na podwoziu samojezdnym, mająca wysięgnik mogący przeprowadzać ruch obrotowy, a także ruch opuszczania, również unoszenia. W większej części wypadków wysięgnik ma regulowaną długość i opcję teleskopową. Takie żurawie Wrocław określone są zwłaszcza do ruchu po drogach publicznych o twardej powierzchni. Pewna część, w stosunku od właściwości systemu jezdnego podwozia może poruszać się po terenie o nieutwardzonej nawierzchni.


Żuraw ruchomy to dźwig zamontowany na aucie ciężarowym między kabiną kierowcy a skrzynią, albo z tyłu pojazdu, który służy do załadunku towaru na samochód, oraz jego rozładunku. Kluczowe odmiany dźwigów przenośnych to żurawie do transportu artykułów budowlanych, również do przewozu drzewa. Żuraw wieżowy tworzy się z pionowego masztu osiedlanego na przejezdnym, bądź stacjonarnym podłożu i wysięgnika poziomego, lub nachylonego pod kątem do poziomu. Żuraw wieżowy podnosi towary na haku opuszczanym na linie z wysięgnika żurawia.

Tags: Dźwigi, dźwignice, kabiną kierowcy