Tworzenie za pomocą systemu Porotherm


W porównaniu z stereotypowymi cegłami i pustakami ceramicznymi stawianie ścian w systemie Porotherm nie tylko nie wymaga od murarza żadnych śmiałych zręczności, ale w dużym stopniu tę pracę upraszcza. podczas wznoszenia jednowarstwowych ścian w systemie Porotherm, podobnie jak w innych technologiach, obowiązują praktyczne nakazy montażowe. Ich przestrzeganie zapewnia gwarancję spożytkowania wszystkich atutów tej techniki, w tym efektywnego i prędkiego wykonania.
system Porotherm
Source: www.Wienerberger.pl
Budując ścianę systemem Porotherm, przygotujmy się, że murować będziemy z części większych aniżeli pustaki szablonowe, co zezwoli na o wiele szybsze zakończenie wiadomego odcinka prac. Ułatwieniem w stosunku do murowania z pustaków tradycyjnych jest to, że systemy Porotherm nie wymagają wykorzystywania zaprawy w złączach pionowych, dzięki idealnemu złączeniu na pióro i wpust (poroterm - dodatkowe informacje). Wybór systemu Porotherm to roztropny kompromis pośród kosztami budowy a zdrowym i wytrzymałym gniazdkiem na pokolenia. To bezpieczny artykuł najwyższej jakości, który dzięki doskonałym parametrom fizycznym przynosi małe koszty utrzymania budynku.

Ceramika w systemie Porotherm ma zasłużoną reputację materiału mocnego, wytrzymałego na warunki zewnętrzne i pewnego dla klientów. Wszystko to powoduje, że budowle stworzone przez system Porotherm utrzymują górną cenę na rynku posiadłości i cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących (opinie użytkowników). Wybierając wyroby Porotherm, odbieramy nie wyłącznie towar na mury, ale układ w pełni ze sobą zgodnych produktów, jakie umożliwiają stworzenie i wykończenie budowli od piwnicy aż po dach.System Porotherm jest ogniotrwały i dopełnia w tym zakresie najsurowsze wymagania. W zetknięciu z płomieniem jest kompletnie nietrująca, nie wysyła żadnych wrogich dla człowieka substancji. Mimo zaawansowanej technologii wytwarzania, szczegóły ceramiczne systemu Porotherm ciągle robione są z prawdziwych surowców. Kluczowym szczegółem ceramiki budowlanej stanowi glina, dzięki czemu dachówki, cegły i pustaki są materiałami ekologicznymi i przychylnymi w zastosowaniu dla ludzi.