Transakcja kupna lub sprzedaży domu ? - jak nie dać się oszukać?


Zakup lokalu na rynku wtórnym wiąże się z załatwieniem wielu formalności. Trzeba wszystkiego dobrze przypilnować, gdyż jeden niewielki błąd okazać się może w późniejszym okresie ogromnie kosztowny. Rzecz jasna zakup mieszkania należy rozpocząć od jego znalezienia.


wycena lokali na sprzedaż
Author: Urbane Apartments
Source: http://www.flickr.com
W tym celu można śledzić oferty w prasie i w serwisach internetowych, gdzie ogłaszają się ludzie chętni do sprzedania swojego miejsca zamieszkania. Można też wyjść na przeciw i samemu zamieszczać oferty i ogłoszenia, czasami metoda taka również bywa skuteczna. Ostatnim, często wybieranym przez niejednego klienta wyjściem może być rozpoczęcie współpracy z jednym z biur nieruchomości, które po określeniu preferencji będzie poszukiwać dla nas odpowiednich ofert.

Co prawda pomoc pośrednika jak np. wycena nieruchomości z , podnoszą nieco cenę transakcji, ale niekiedy będzie to najkorzystniejsza metoda aby kupić mieszkanie (w przypadku, gdy zastanawiasz się nad kupnem kupna własnego eM, zerknij oferty w rejonie: żerniki wrocław) bezpiecznie i szybko. Bezpiecznie z tego powodu, że praktycznie każde biuro nieruchomości musi być ubezpieczone i w razie jakiś niedopatrzeń przy sprawdzaniu będzie można żądać zwrotu poniesionych kosztów.

Wyszukanie odpowiedniego mieszkania to zaledwie początek drogo z formalnościami. Najbardziej istotną rzeczą powinno być szczegółowe sprawdzenie statusu prawnego mieszkania, czy nie ma ono żadnych obciążeń, służebności albo też innych wad, które mogłyby być powodem problemów. To wszystko można sprawdzić samodzielnie, choć może to zająć nieco czasu no i koniecznie trzeba się dowiedzieć, gdzie za wszystkim chodzić (zobacz na ).

Masz ochotę poznać więcej podobnych wiadomości? Jeżeli tak, to sprawdź to unikalne www, gdyż także Cię z pewnością zaintryguje.

Jeżeli lokal mieszkalny kupujemy za pośrednictwem biura nieruchomości, to wszystkim powinni zająć się jego podwładni, ale i tak można skontrolować to, co przedstawią. Ponieważ najpopularniejszą formą płacenia za zakup mieszkania nadal jest kredyt, to duża część kupujących na pewno w pewnym momencie zjawi się w bankowym oddziale. Do otrzymania pożyczki niezbędne będą poświadczenia o zarobkach oraz wycenia nieruchomości, dzięki której bank będzie mógł dokładnie ocenić wartość nieruchomości. Na koniec, po wszystkich formalnościach należy zjawić się w kancelarii notarialnej i po podpisaniu dokumentu zakupu można się wprowadzać.

Tags: mieszkania, nieruchomości, pośrednicy, wycenia nieruchomości