Szukasz mieszkania od dewelopera? Sprawdź, jaki jest standard wykończenia, by nie być zmuszonym wykonywać dodatkowych prac


Szukanie mieszkania Wrocław wydaje się być przyjemnym zajęciem, ponieważ rozglądamy się za miejscem, w którym rozpoczniemy nowe życie. Lecz wcale tak nie jest, bo deweloperzy we wszelaki sposób próbują nas oszukać, aby oszczędzić na własnych kosztach oraz przekazać kłopoty związane z wykończeniem ludziom, którzy zdecydują się na konkretne mieszkanie. Dlatego tak istotne jest, by przed podpisaniem umowy rozeznać się w standardzie wykończenia. Co to oznacza?


salon
Author: Robert Cupisz
Source: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych elementów naszego nowego mieszkania są ściany. Dowiedzmy się, z jakiego materiału zostały wykonane, które z nich są ścianami działowymi, ponieważ będziemy mogli je przesuwać w zależności od tego, jak duże chcemy mieć poszczególne pomieszczenia oraz jaka jest ich dokładna szerokość. Ściany mogą być pomalowane raz bądź dwa razy, jednakże jest to rzadkość, z jaką niewielu się spotyka, z tej racji musisz być przygotowany na malowanie, zanim zwieziesz wszystkie swoje rzeczy. Poza tym ważna jest klasa tynków, rodzaj założonych drzwi oraz okien, jakie mają mieć właściwy współczynnik przenikania ciepła, jak również pasująca nam liczba gniazdek elektrycznych, w innym wypadku będziemy musieli je dorabiać na własny rachunek.

Do mieszkania powinny być doprowadzone media, w kuchni miejmy na względzie czy jest podłączenie do zmywarki, w łazience z kolei – do pralki, chyba że zamierzamy mieć ją w kuchni, bo w łazience chcielibyśmy mieć większą, narożną wannę.

Nie masz zamiaru zakończyć intrygującego tematu na tym poście? Zatem zapraszamy do nowych - kliknij w źródło siatka podtynkowa i przejdź na podobną stronę.

Warto też zorientować się w przestrzeniach wspólnych, tzn. jakie jest ogrodzenie, czy zamontowano monitoring bądź jaka jest wielkość piwnic, które są wliczone w cenę mieszkania i każdy z lokatorów ma własną komórkę. To niebywale przydatne pomieszczenie, w którym można trzymać słoiki, rowery, narzędzia lub urządzenia, jakich rzadko używamy.


Bez znaczenia od tego czy szukasz mieszkania na Krzykach, czy w innej dzielnicy bądź mieście, zawsze musisz mieć na uwadze powyżej przedstawione kwestie.

Jeżeli fascynuje Cię to zagadnienie, nowa treść przedstawia drobiazgowo ciekawe tematy, które okażą się niezwykle zajmujące.

Wyłącznie wówczas będziesz mieć pewność, że przed przeprowadzką nie będą czekać cię poważne prace wykończeniowe, gdyż deweloper nie nadmienił, iż wymagana będzie jeszcze jedna warstwa gładzi oraz wcale nie jest to mieszkanie, jakie z miejsca nadaje się do zamieszkania.

Tags: narzędzia, klasa, sposób, warstwa