Słynne dachówki ceramiczne - dachówki angobowane


Fabrykanci dachówek ceramicznych używają obecnie parę przeróżnych metod barwienia dachówek, takich jak angoba i glazura. Dzięki tym metodom możliwe jest zdobycie rozmaitych Kolorów i odcieni dachówek, wpływa to także na polepszenie różnorodnych parametrów oraz właściwości technicznych dachówek.
Kontenery
Source: sxc.hu


Dachówki ceramiczne nie mają jednorodnej barwy, ponieważ są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie z tej przyczyny stosuje się przeróżne metody barwienia dachówek, jakie pozwalają na zatarcie tych sprzeczności i uzyskanie pięknego, jednakowego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, które mogą być angobowane czy też glazurowane, więcej - pod tym adresem.


Metoda angobowania polega na nanoszeniu na wysuszone, chociaż jeszcze nie wypalane dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te przykrywane są angobą tylko na zewnątrz, wskutek tego wewnątrz mają one swą naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, jaka jest masą z stosownymi barwnikami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co sprzyja utrwaleniu koloru.

Pragnę przyciągnąć Cię na moje www (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/wozki-transportowe/). To nowiutka strona, która ma masę dobrych wpisów. Fantastycznie będzie także, jeżeli zostawisz opinię.

Taka
dachówka angoba jest znacznie bardziej odporna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, dodatkowo są one gładsze oraz są dostępne w rozległej gamie kolorystycznej. Możemy zdecydować się na angobę w czerwieni lub brązie, czy też nabyć bardziej oryginalne, wyszukane dachówki w barwie czerni czy zieleni. Osiągalne są także dachówki cieniowane oraz angoby bezbarwne, jakich jedynym celem jest sprawowanie funkcji ochronnej. Wybór dachówek angoba jest obecnie naprawdę okazały, dachówki angoba odnajdziemy również w asortymencie wielu sklepów. Dachówki angobowane (np.

Zobacz następne tego typu niezwykle przydatne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie umowa na fotowoltaikę.

) są nieznacznie droższe od zwyczajnych dachówek ceramicznych, naturalnych, zatem decydując się na ich nabycie, powinniśmy wziąć pod uwagę wyższą cenę.


Dachówki ceramiczne mogą być również barwione w masie.
Oznacza to dołączenie do gliny barwionych pigmentów, co powoduje, że dachówki mają pokrewny kolor nie wyłącznie na zewnątrz, ale też wewnątrz. Dachówki w masie także są proponowane poprzez liczne sklepy, należałoby poznać się z propozycją sklepów online.

Tags: Kolor, zakup, Wybór, kupić