Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – obsługa i przedsiębiorstwa, czyli jak korzystnie wynająć żuraw?


Budowa, nieprzewidziany wielkogabarytowy transport, problem techniczny, rozszerzenie usług o nowe branże, bywają sytuacje, w których niejedna przedsiębiorstwo korzysta z wynajmu ciężkiego sprzętu. Niekiedy wystarczający okazuje się jeden samochód, lecz bywają i przypadki, kiedy do działania musi ruszyć cała flota zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć solidnego podwykonawcę?


dźwig
Author: Alexandre Prévot
Source: http://www.flickr.com
Usługi wykonywane ciężkimi maszynami nie należą do rzadkości, szczególnie w wielkich miastach lub miejscach wysokiego rozładunku. Obecnie, przede wszystkim dzięki środkom unijnym rozwija się budowlanka, kolejne przedsiębiorstwa wygrywają konkursy na budowę dróg, mostów, wiaduktów i budynków użyteczności publicznej. Wiele z tych prac wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Potrzeby bywają różne czasem wystarczą małe dźwigi, a niekiedy wielkie ciężarówki. Rozpatrzmy sytuację, gdy danemu właścicielowi firmy potrzebne są mechaniczne żurawie, czyli dźwigi - dowiedz się więcej o małych dźwigach. Najistotniejszą rzeczą dla biznesmena jest posiadanie bazy możliwych podwykonawców, firm, które chętnie użyczą swojego sprzętu w najbardziej newralgicznym momencie. Taką bazę kształtuje się latami, jednak w dobie globalnej wioski, wystarczy sprytny pracownik, choćby działu zaopatrzenia, który nawiąże pierwszy kontakt (www.megastyro.pl/kontakt.html) z ewentualnym kolejnym partnerem biznesowym.

Wynajem ciężkiego sprzętu, a zwłaszcza wynajem dźwigu, jest na tyle bardziej skomplikowane, bo potrzebuje pracy sprzętu, niekiedy i przez długie miesiące. Każdy przedsiębiorca budowlany musi mieć niestety wliczoną możliwość przestojów, a to z powodu na złe warunki atmosferyczne, a to na problemy z wypłatą zobowiązań. W takich sytuacjach bardziej poręczne są małe dźwigi, jednak czasami sytuacja wymaga zastosowania potężnych, a więc o wiele droższych żurawi.

Zainteresował Cię wpis artykuł?! To przejdź do oferty stopnie do studni, aby zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przedsiębiorstwa proponujące wynajem dźwigów z firmą Maeda bardzo często dowożą sprzęt na miejsce we własnym zakresie. Przy podpisywaniu umowy należy pamiętać o ujęciu w niej bardzo szerokiego okresu wynajmu maszyny, po to by nie trzeba było jej w krótkim czasie przedłużać.

Trzeba także sprawdzić wiarygodność partnera oraz badania techniczne sprzętu. Ważna jest też persona do obsługi tego sprzętu. Od czasu do czasu firmy proponują swoich pracowników, którzy znakomicie znają maszyny. Jednak prostsze jest posiadanie w przedsiębiorstwie osoby, która ma uprawnienia do obsługi dźwigu. Można tez zatrudnić kogoś z zewnątrz, ale będącego w pobliżu projektu, aby zmniejszyć koszty dojazdu. Nie można zapominać o bezpieczeństwie. Działanie na wysokości wymaga nie tylko przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ale i szczególnej ostrożności. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na pracownika spoza firmy powinien go, przynajmniej w pierwszym okresie zatrudnienia, z uwagą obserwować. Jeśli chodzi o cenę to wiele zależy od czasu wynajmu, ważny jest też jednak kontakt z partnerem biznesowym. Jeśli jest lub będzie to wieloletnia, sprawdzona współpraca wycena na pewno pójdzie w dół. W interesach, jak w życiu - liczy się zaufanie.


urządzenie dźwigowe
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Wynajem sprzętu to ciekawa możliwość dla firm, które nie mają lub posiadają w ograniczonym zakresie własny sprzęt. Obecnie na rynku są przedsiębiorstwa trudniące się w głównej mierze wynajmem ciężkich maszyn. Siedziby mają najczęściej w okolicach dużych miast, zatem dotarcie do nich nie powinien stanowić trudności.

Tags: sprzęt, praca, maszyny, ciężarówki