Sprzątanie obiektów - pracuj w czasie studiów


Niewielu jest studentów w tak komfortowej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Wielu ludzi nie stać na to, by finansować kolejne mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Takie osoby zazwyczaj od początku studiów podejmują pracę zarobkową, aby móc się utrzymać. Zwłaszcza, jeśli przyjeżdżają z innego miasta. Najczęściej studenci szukają dodatkowych prac, które nie będą przeszkadzały w nauce, szczególnie jeżeli zapisali się na studia w trybie dziennym.
Praca za barem

sprzątanie2
Source: sxc.hu
Zazwyczaj studenci szukają zatrudnienia w pubach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy albo barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do takiej pracy nie trzeba żadnych umiejętności i predyspozycji. To oczywiste, że bardzo nieśmiała osoba, która obawia się rozmawiać z innymi nie odnajdzie się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca za barem wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem zdolności rozładowania trudnych sytuacji.Jeżeli zatrudnienie w restauracji albo barze nie jest dla nas odpowiednia inną opcją jest sprzątanie obiektów (warte przeczytania). To praca, którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie będzie przeszkadzała w studiach. W dodatku jest dość dobrze płatna. W szczególności, gdy uda nam się zatrudnić w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Dla przykładu sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się jedynie paru firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż podobna praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie da się wyszukać doskonałe domy do sprzątania. Czasami wystarczy parę dni aby zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Dobrze jest także spróbować załapać się w przedsiębiorstwie, które oferuje sprzątanie osiedli czyli prace porządkowe wokół bloków, sprzątanie pluskwy usuwanie warszawa klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

przeczytaj dodatkowe informacje
Sprzątanie oczywiście to trudna praca. Wymaga wysiłku, odporności na stres, dokładności i samozaparcia, jednak jest to świetne wyjście dla młodych ludzi poszukujących możliwości zarobienia pieniędzy w nowym mieście.

Tags: studenci, biura, sprzątanie, praca, wynagrodzenie, zatrudnienie