Specjalność: rzeczoznawca majątkowy


Wycena nieruchomości to dobry zawód, dający wysokie zarobki i rozległe możliwości zatrudnienia. Rzeczoznawca majątkowy posiada prawo, żeby przeprowadzać wyceny nieruchomości, określać przydatność katastralną i pod hipotekę oraz opiniować występujące szkody. Jego usługi przydatne są w różnorakich miejscach - od banków, przez samorządy, po przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.


Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak nie jest tak łatwo.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę przenośniki taśmowe.

Rzeczoznawca majątkowy to zawód licencjonowany, to znaczy, że do jego wykonywania wymagana jest licencja, a sposób i zakres wykonywania są określone ustawą. Obowiązujące przepisy są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami - . Kontrolę urzędową sprawuje Minister Infrastruktury. Aby móc wyceniać nieruchomości, należy ukończyć studia
Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
magisterskie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. W większości przypadków niezbędne jest także ukończenie kursu podyplomowego, prowadzonego w wielu uczelniach. Przymus ten znika, w wypadku, kiedy rozkład normalnych studiów uwzględnia odpowiednie minima.
KGDM
Author: KGDM
Source: http://www.kgdm.pl/
Poza tym trzeba zaliczyć praktykę zawodową. Wszystko kończy ciężki test przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Zdając go pozytywnie, otrzymujemy licencję zawodową.

Jeśli masz ochotę poznać jeszcze inne dane na taki temat, zobacz ten link, a bez dwóch zdań on również będzie dla Ciebie szczególny!

Należy nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie niesie zarobkowa wycena nieruchomości . Jesteśmy od teraz pod stałym nadzorem Ministerstwa Infrastruktury. Jest takie powiedzenie: przez ciernie do gwiazd. Wybierając w tym roku studia, absolwencie liceum, przemyśl taką karierę zawodową. Trudy edukacji z nawiązką zrekompensuje ci pewność, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Tags: bank, usługi, Ustawa, licencja, wycena