Rzeszów najbardziej rozwijającym się miastem?


Jedynie w ubiegłym roku koszty zakupu powierzchni mieszkaniowych w Rzeszowie zwiększyły się o 5 % - to najlepszy skok mieszkań w takim czasie. Zmniejszenie się kosztów kredytów hipotecznych zwiększa przy tym wzrost zainteresowania na zakup własnego lokum. I dodatkowe programy wspierające sprzedaż mieszkań nie mają tu praktycznie żadnego znaczenia.

Przejeżdżając współcześnie przez którekolwiek większe miasto w kraju, nietrudno spostrzec, że rynek deweloperski kwitnie. Uwzględniając teraźniejsze niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, coraz więcej zainteresowanych kieruje się do zakupu własnego lokum. Ci, których nie stać na kredyt hipoteczny na normalnych warunkach mają jeszcze możliwość do skorzystania z pomocy państwowych, które najlepiej opłacalne są w sytuacji posiadania dzieci.
mieszkanie w nowoczesnym stylu
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Sprzedaż mieszkań wzrasta, co przekłada się na coraz obszerniejsze inwestycje mieszkaniowe. Uwzględniając brak wolnej przestrzeni, w dużych aglomeracjach przenoszone są one aż na obrzeża miast i okoliczne miejscowości, przez co też mieszkania są trochę tańsze.|Analizując statystyki można łatwo spostrzec, że jednym z najszybciej rozwijających się miast jest Rzeszów. Uwzględniając ilość mieszkańców inwestycje mieszkaniowe są tu prowadzone na znaczną skalę. Jeśli tak jak przybywa mieszkań (poznaj inwestycje Archicom S.A.), będzie przybywać nowych mieszkańców, miasto to może stać się wkrótce małą metropolią. Sprzedaż mieszkań, już nie tylko w takim mieście jak Rzeszów odbywa się najczęściej poprzez biura deweloperskie. W niektórych sytuacjach sprzedażą zajmują się spółdzielnie – dotyczy to już powstałych a ciągle rozbudowywanych osiedli. Jeszcze inni korzystają z konsultacji biur nieruchomości, jakie pomimo darmowych konsultacji liczą sobie często duże prowizje, zaliczane do kosztu całkowitego kredytu hipotecznego.

Jakie mieszkania najczęściej są dzisiaj stawiane przez deweloperów? Zazwyczaj są to mieszkania dwu- lub 3-pokojowe, w których jeden pokój łączony jest z aneksem kuchennym.

Czy w kontekście tej publikacji masz więcej pytań? (https://www.effector.com.pl/pl/systemy-fasadowe/) Jeżeli tak, kliknij ten link - to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Największą popularnością cieszą się inwestycje mieszkaniowe wielkości 45-50 metrów, z przeznaczeniem najczęściej dla par albo też malej rodziny z jednym dzieckiem, a także pod wynajem. Jednak ceny mieszkań są już w poszczególnych rejonach całkowice różne. Tak jak na przykład w Warszawie koszt inwestycji mieszkaniowej to 8000zł/m, tak w Rzeszowie już 5000, zaś w Katowicach lub Łodzi nawet 4000/m.Warto więc przemyśleć przed planowanym zakupem, czy lepiej zdecydować się na inwestycję bezpośrednio w mieście, czy na okolice miasta, gdzie ceny zakupu mogą być na metrze przynajmniej kilkaset złotych tańsze.

Tags: pokój, miasto, kredyt hipoteczny, pomoc, dotacja