Rynek pierwotny czy wtórny? Mieszkania


W życiu każdego z nas nadchodzi taki czas, kiedy to zaczynamy marzyć o ”czterech kątach”. Z początku pojawia się w głowie krótkotrwała myśl, która po czasie przeistacza się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, planujemy.


Tutaj kusi nas ciekawa lokalizacja, tam strzeżone osiedla.
Całe przedsięwzięcie należy rozpocząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać.
Fabryka Domów Spomet
Source: www.morguefile.com
Ta kwestia zależy zwykle od możliwości finansowych, czyli zdolności kredytowej. W dzisiejszych czasach nie wszystkich z nas stać na tak poważneprzedsięwzięcia, w związku z czym jednym z najbardziej popularnych sposobów zdobycia środków na zakup własnego mieszkania są kredyty mieszkaniowe. A jeżeli nawet są osoby które stać na tego typu zakup czy częściowy wkład - nadal decydują się na pożyczkę. Jest to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności lub kamienne kominki też ”siedzenie w kieszeni” u przyjaciół - kliknij w źródło.


Nowe mieszkanie prawdopodobnie dłużej będzie utrzymywało swą wartość, więc jeśli zastanawiamy się nad inwestycją na lata, należy wybrać rynek pierwotny. Nowe mieszkania na sprzedaż w Bielsko-Białej to większy wybór, jakość wykonania, technologie, o których deweloperzy sprzed 30 lat mogli tylko pomarzyć.
Windy, duże tarasy, podziemne parkingi i dużo innych udogodnień, w budownictwie starszym są rzadkością. Mimo, że i tutaj zdarzają się „wypadki”, takie jak nierówno wykończone tynki - opracowanie.


Pamiętając, że zakup mieszkania wiąże się zwykle z długoletnimi zobowiązaniami, oglądając wnętrza powinniśmy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Jeśli teraz zauważymy i zgłosimy uwagi, ominiemy późniejszych kosztów remontu. Rozsądniej będzie wydać fundusze na wyposażenie naszego nowego M. Najważniejsze: na oglądanie mieszkania powinniśmy umówić się z developerem, właścicielem za dnia. Przy naturalnym świetle można ujrzeć więcej - na przykład ewentualne usterki niewidoczne przy świetle sztucznym.
mieszkania w Bielsko-Białej
Author: Living Rooms London
Source: http://www.flickr.com
Rozsądnym rozwiązaniem jest pójście na umówione spotkanie z fachowcem. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi pomieszczenia, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości po czym precyzyjnie będzie argumentował ewentualne uwagi.

Tags: monitoring, inwestycje, rynek pierwotny, technologie, przedsięwzięcia