Rynek nieruchomości w Polsce – z jakiego względu młodzi ludzie znajdują się w rzeczywiście trudnej sytuacji?


Posiadanie swojego mieszkania, także niewielkiego, gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze należą do kogoś innego - właściciel w sumie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zabronić dokonywania jakichkolwiek zmian w wystroju bądź posiadania zwierząt. Podsumowując – nigdy nie jest się u siebie. Zakupienie mieszkania jest więc rzecz jasna jedną z najistotniejszych decyzji w życiu. Trzeba wziąć to pod uwagę. W jaki sposób w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?


mieszkanie od dewelopera
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Niestety, mieszkania są rzeczywiście kosztowne, zwłaszcza w większych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, ponieważ zdecydowana większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się zazwyczaj mieszkania niewielkie, między innymi kawalerki Wrocław (sprawdź ceny mieszkań), gdyż ich ceny są najniższe, a wiele osób, zamierzając zakupić własne M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, który nie tak łatwo jest otrzymać, przede wszystkim gdy nie osiąga się niezbędnych zarobków i nie ma się stałej pracy. Banki pod tym względem są obecnie faktycznie bardzo ostrożne, wobec tego niektóre osoby muszą wybierać mieszkania mniejsze, jako że otrzymują niewielką kwotę kredytu. Ponadto, warto pamiętać że kupując mieszkanie od dewelopera (sprawdzony deweloper) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to alternatywa dla osób, jakie nie ukończyły 35 roku życia i wybierają mieszkanie, którego wielkość oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.Sytuacja lokalowa młodych Polaków jest rzeczywiście zła. Zakup mieszkania wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym, a w czasach, kiedy sporo osób boryka się z bezrobociem lub nie posiada stałej pracy, a zarobki są rzeczywiście niewielkie, otrzymanie kredytu staje się coraz trudniejszym zadaniem, jako że banki chcą mieć gwarancję, że klient będzie mimo wszystko w stanie spłacić własne zobowiązania. Niestety, obecnie także osoby, które ukończyły szkołę i są pełnoletnie zazwyczaj muszą mieszkać z rodzicami.

Nie czekaj! Jeżeli ciekawi Cię nasz tekst, to następny kolejny link (https://ekobak.pl/category/oferta/bioremediacja-gruntow/) znajdziesz w tym linku. Zostaw nam swój opis - będzie nam niebywale miło.

Niekiedy także osoby, które zakładając własną rodzinę nie mają wyboru i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest komfortowym rozwiązaniem.

Tags: mieszkania