Rozwiązania na wilgoć w domu


termometr
Author: Forecaster
Source: Forecaster
Problem nadmiaru wody jest bardzo typowy. Zwykłe kuchenne obowiązki wpływają na wysokość poziomu wilgoci. Konsekwencją mogą być grzyby. Jak walczyć z wilgocią?

Prawidłowa wilgotność pomieszczenia powinna wynosić mniej więcej 45-60%. Za suche powietrze jest również szkodliwe jak największa wilgotność. Gdy w domu wskaźnik wilgoci wskazuje stale inne wyniki, to znak, że jak najszybciej trzeba kupić sprawne wentylatory domowe. Kiedy kłopot wilgoci narasta, a na ścianie i w rogu pokoju łatwo zauważyć już jego skutki, trzeba mądrze podejść do suszenia domu. Grzyby to oczywiście szkodliwe organizmy, stąd też wszyscy znamy ich zły wpływ na zdrowie.

Przed wilgocią trzeba się zabezpieczyćWarto kontrolować wilgoć i atakować problem od razu. Często wilgoć pojawia się w zimie, kiedy w domu jest chłodniej.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł, który prezentuje analogiczne kwestie.

Wtedy pomóc może nawet konkretne wygrzanie łazienki, jednak to chyba wyjątkowo drogi sposób. Osuszacz (link tu...) pomoże pilnować jej poziomu, a jeśli pasożyt zadomowił się już na dobre, powinniśmy go jak najszybciej pokonać za pomocą środków chemicznych.

osuszacz powietrza
Source: http://www.pneuma.pl/
Domowy osuszacz powietrzaNajskuteczniejszym sposobem walki z wilgocią jest głównie osuszacz powietrza. Działa poprzez skraplanie wilgoci, a przez dobrych kilka godzin pracy potrafi odciągnąć nawet wiaderko wody. Działa także w zalanym pomieszczeniu – to zależy od wydajności. W domu mogą działać osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze nadają się idealnie do wychłodzonych piwnic – odpowiedni sylikonowy proszek pochłania wilgoć, a zwracane powietrze jest dużo cieplejsze. Osuszacze kondensacyjne posiadają odpowiednie zbiorniki, w których skrapla się wilgoć.Wilgoć może być kwestią braku izolacji i wentylacji budynku. Kiedy projektujemy dom, należy uwzględnić właściwą konstrukcję obu systemów. Poza tym ważne jest też wentylowanie domu. W łazience bez okien możemy od razu postawić nieduży osuszacz powietrza i bez przerwy kontrolować poziom wilgoci.

Tags: budynek, zdrowie, praca, wilgoć, osuszacz powietrza, powietrze

Author: Adrian
Source: Uni-lux.pl