Rozmaite typy ścian: ściany jednowarstwowe!


Stawiając dom jednorodzinny chcemy, aby był nie tylko standardowy, ale mimo wszystko ciepły. Tak więc zjawia się pytanie: jaki typ ścian zewnętrznych postawić? Dość ważnym elementem konstrukcyjnym domu są jego ściany zewnętrzne. Do ich postawienia można używać przeróżnych materiałów, zróżnicowane też warto je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależy, jak wielkie będą straty ciepła w czasie zimy.


budowa domu
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie budujemy domy, które są w stanie mieć nie tylko ściany jednowarstwowe, ale także dwuwarstwowe, a nawet trójwarstwowe. Przede wszystkim naprawdę proste są ściany jednowarstwowe. Będą składały się one tak naprawdę z warstwy murowanej oraz z wykończeniowej. Dom z takim typem ścian zewnętrznych powstaje nieprawdopodobnie ekspresowo. Aby jednak dom był komfortowy musimy bardzo starannie wybrać typ materiału, z którego ściany będą mogły powstać. W przypadku ścian jednowarstwowych nieprawdopodobnie wspaniale sprawdza się beton komórkowy, należy wiedzieć, że nieprawdopodobnie dobrze izoluje wnętrze domu przed stratami ciepła - ściany jednowarstwowe.

Chcąc postawić dom należy wybrać nie tylko technologię w jakiej zostaną postawione ściany zewnętrzne, ale dokonać także wyboru pokrycia dachowego. Wśród różnych pokryć dachowych potężną popularnością cieszą się dachówki ceramiczne - dodatkowe informacje. Jest to wprawdzie bardzo ciężki typ pokrycia, ale ma dużo zalet. Tak naprawdę dachówki ceramiczne będą charakteryzowały się wielką odpornością na zarysowania, na zmieniające się warunki pogodowe, no i są niepalne. Producenci dachówek ceramicznych są w stanie zaproponować klientom nie tylko zróżnicowane ich rodzaje, ale również dachówki z zróżnicowanie wykończoną powierzchnią.

Jeżeli omawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (http://www.bestem.com.pl/) - znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.

Od rodzaju wykończenia powierzchni zależy ich kolor, ale te cena.


dach
Source: pixabay
Poszukując najlepszych dachówek na własny dach na pewno chętnie poznamy dachówki cennik. Wspomniany Dachówki cennik najłatwiej znajdziemy wchodząc na strony internetowe ich producentów lub dystrybutorów. Ostatnimi czasy klienci najczęściej są nastawieni dachówki angobowane lub glazurowane. Te drugie są naprawdę odporne na zabrudzenia, oba rodzaje pozwalają uzyskać różnorodność kolorów. Stąd obecnie na domach napotykamy dachówki w dość bogatej gamie kolorystycznej.

Tags: dach, beton, straty