Rozliczenie PIT, a materia 1% podatku - co dobrze jest wiedzieć?


Każdy podatnik ma możliwość przekazania swojego 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. Każdy Polak, który otrzymał jakikolwiek dochód w danym roku podatkowym musi rozliczyć PIT. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.

podatnik
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
By przekazać 1% podatku musimy znać jedynie numer KRS organizacje, którą chcemy wspomócJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Jak znaleźć organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wpisać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z pewnością znajdzie się strona internetowe Na tej witrynie co roku publikowany jest przez Ministerstwo Finansów wykaz organizacji uprawnionych do tego jednego procenta. Na wskazanej stronie mamy możliwość sprawdzenia, czy dana organizacja działa, a także możemy znaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wesprzeć ją, ją wpisując w PIT (zobacz wypełnij pit 37 online) jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej podatników przekaże podatek, więcej środków do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.rozliczenie PITu
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego typu organizacji jest bardzo wiele i dotarcie do potencjalnego odbiorcy i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć.

Zaciekawił Cię taki tekst? To świetnie, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy także inny podobny materiał, który warto zobaczyć także (https://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/).

Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest cały czas uaktualniana, by nie doszło do sytuacji, że suma wyruszy w kierunku organizacji, która już nie istnieje. Ministerstwo Finansów na stronie udostępnia wyłącznie rzetelne, sprawdzone informacje w jednym miejscu. Należy nadmienić, że informacje widniejące na stronie są rzetelne, sprawdzone i publiczne. Warto przekazywać swój jeden procent dla potrzebujących, często głównie dzięki niemu mogą oni godnie żyć.

Tags: PIT, organizacja, dochód, KRS