Rola wytrzymałego podłoża w bezpiecznym wykonaniu budowlanej inwestycji, metody jego utwardzania.


Stawiając dom, przemysłowy budynek lub drogę wykonawcy stają niekiedy przed problemem nieodpowiedniego gruntu. Czasami takie mało korzystne warunki mogą występować na całym terenie budowy, a czasami jedynie w pewnych fragmentach - jednak za każdym razem stanowi to spory problem przy pracach budowlanych.

Mało stabilne podłoże będzie źródłem wielu poważnych problemów podczas robót, począwszy od tego, że grunt może być cięższy do prac przygotowawczych, a skończywszy na odpowiedniej stabilności fundamentów czy innych elementów konstrukcji. Z tego też powodu bardzo ważnym elementem każdej inwestycji budowlanej musi być dokładnie zbadanie podłoża na pełnym obszarze robót.
spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Powinno się to zrobić z tego powodu, że czasami niestabilności mogą wystąpić lokalnie, na przykład w jednej części działki będzie ubita, twarda ziemia, a w drugiej jej części piaszczysta gleba. Wiedząc dokładnie, jak wygląda grunt pod inwestycję można się przygotować do dalszego etapu prac, najczęściej stosuje się wzmacnianie podłoża (tutaj) używając jednej z kilku dostępnych technik.

Sprawdź również szczegóły tutaj, z pewnością stwierdzisz, że istotnie warto było się z nimi zapoznać. Nie zwlekaj więc i wejdź tutaj!

Żeby grunt mógł mieć odpowiednie parametry, miał należytą twardość i nadawał się pod zaczynaną inwestycję, to trzeba w niejednym przypadku go sporo utwardzić. Wzmacnianie gruntu (kliknij) można przeprowadzić na parę sposobów, a wybór najbardziej odpowiedniego uzależniony będzie od wielu czynników.

Nie jesteś pewien co do tego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły (http://prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-scienne/) przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko zostało starannie opisane.

Wszystko będzie zależało od tego, co będzie wzmacniane, charakterystyki wodnej na terenie działki i rodzaju przewidywanej inwestycji - zupełnie inaczej będzie się postępować, jeśli na działce ma być parking, a inaczej, kiedy będzie budowany ośmiopiętrowy biurowiec.

W największym skrócie utwardzenie gruntu polegać będzie na takim jego wzmocnieniu, aby osiągnął określone parametry. Przeważnie robi się to przez ubicie ciężkim sprzętem, zastosowanie dodatkowych zbrojeń lub wlanie specjalnych substancji, które zapewnią sztywność całej warstwie. W tej ostatnio wymienionej metodzie coraz częściej używane są spoiwa drogowe, mają one wystarczająco dobre parametry i są chętnie wybierane przez inżynierów. Więcej na

Tags: grunt