Przyjście na świat smyka to najpiękniejszy dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego


Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał cały rok.


Niejedna mama powie, że pierwszy rok berbecia jest kluczowy.


pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi tylko o mleko albo pilnowanie, ale o budowanie się silnej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swym maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego berbecia. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta obecnie zarabia najniższą krajową.

Poznaj bardziej opisywaną problematykę i zobacz treść (https://www.plannadlug.wordpress.com/). Są tam pokrewne artykuły, więc niewątpliwie odnajdziesz dla siebie coś wartościowego!

Ponadto niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.


Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych programów.

Tags: cena, rok, składki, kraj