Przygotowywanie deklaracji podatkowej za 2016 rok - przykry obowiązek już za rogiem?


Z roku na rok każdego dotyka problem związany z rozliczeniem PIT-ów ze swoich przychodów finansowych. Obecnie jednak można zeznać się z fiskusem poprzez Internet – szybko, prosto oraz bez żadnych dodatkowych kosztów.


Od kilku lat Polacy mają możliwość rozliczenia się z podatków przy pomocy specjalnych programów wirtualnych.
segregator
Author: Dominic Zaidan
Source: http://www.flickr.com


Dzięki nim, każdy, kto postanowi z ich pomocą odhaczyć kwestie urzędowe, pominie kolejki oraz nie będzie musiał również przeznaczyć większości swojego wolnego czasu na Skarbówkę. PIT 2016 online przyciągnął na początku bieżącego roku tłumy podatników, którzy zmuszeni byli odprowadzić podatek za 2015 rok. Ich jedynym obowiązkiem było ściągnięcie odpowiedniego programu przeznaczonego właśnie do PIT-ów, a następnie uzupełnienie danych rubryk. Na późniejszym etapie aplikacja policzyła wysokość podatku oraz za jej pomocą można było przesłać właściwe dokumenty do Urzędu Skarbowego. Jest to bardzo łatwe, a dodatkowo komfortowe, bowiem wypełnić e-deklaracje można w dowolnej chwili – również we własnym domu przy filiżance kawy. PIT 2016 online skupił uwagę wielu osób i zaskarbił serca podatników.


Przed polskimi podatnikami stoi obecnie możliwość odprowadzania podatków za pomocą PIT (zobacz pit 37 do wypełnienia) 2017 online - zobacz tutaj . Już teraz dostępne są programy, które oferują swą pomoc w trakcie zeznania z przychodów trwającego właśnie okresu. Choć będzie można z nich skorzystać dopiero od pierwszego dnia nowego roku, to już dziś każdy może zapoznać się z nimi.
Popularne przysłowie głosi, iż „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego też warto już dziś przejrzeć dostępne aplikacje. PIT (zobacz pit korekta) 2017 online z całą pewnością przyciągnie już niedługo jeszcze większą liczbę obywateli.

Tags: dokument, koszt, problem, urząd