Przekazanie podatku online


Koniec kwietnia to ostatnia chwila, by rozliczyć się z fiskusem. W dzisiejszych czasach wcale nie jest to trudne.


Jest wiele programów, które w przystępny sposób zezwalają na rozliczenie ze skarbówką przez internet.
Dzięki programom krok po kroku płacący podatki należycie wypełni deklarację, a następnie od razu wyśle go i odbierze potwierdzenie. Aplikacje są tak skonstruowane, że same obliczają podatek należny, kwotę do zwrotu, lub podatek do uiszczenia. Jedyne co musi uczynić obywatel to w wyraźny sposób zapełnić poszczególne części. Oprogramowania pozwalają na odliczenie wszelkich ulg, czy darowizn. Drogą elektroniczną jest możliwość także dostarczyć poprawkę zeznań sprzed kilku lat. Możliwe jest również złożenie korekty pITów drogą standardową, względnie uzupełnianie druków podatkowych składanych w formie tradycyjnej poprzez złożenie poprawki w formie e-deklaracji.


ochrona
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


transakcje
Author: K2 Space
Source: http://www.flickr.com


Po wysłaniu pit online pobieramy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że pomyślnie złożyliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat.


Dużo osób wyliczających się za pomocą tego blankietu korzysta też z pośrednictwa chlebodawcy, albo ZUS-u.

Żeby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie sięgnij po więcej (http://www.waliduda.pl/) - one na pewno również Cię zaabsorbują. Zobacz to samodzielnie.

Ma to miejsce wtenczas, gdy podatnik nie osiągnął w roku podatkowym pobocznych dochodów i nie ma możliwości korzystać z rozmaitego typu ulg.


elegancka sala konferencyjna
Author: JasonParis
Source: http://www.flickr.com


Każda e-deklaracja musi zawierać sprawdzony podpis elektroniczny.
W związku z ułatwianiem składania podatnikom rocznych deklaracji podatkowych pozwolono na przesyłanie deklaracji podpisanych danymi uwierzytelniającymi drogą elektroniczną.

Tags: dokument, IT, Aplikacje, płace, rodzaj