Program mieszkania dla młodych – dowiedz się, jakie wymogi są konieczne do zrealizowania


Każde młode małżeństwo chciałoby zamieszkać na swoim. Mieszkanie z rodzicami może być przyjemne oraz korzystne dla obu stron, jednak nie ma to jak własne gniazdko, w którym mamy swobodę. Możemy cieszyć się drugą połówką, samemu organizować życie i nie wchodzić sobie na głowę. By urzeczywistniać te marzenia, można skorzystać z programu mieszkania dla młodych, pod warunkiem, że przystosujemy się do wyznaczonych wymagań.

kliknij i przeczytaj więcej
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, że młodszy współmałżonek nie może mieć więcej niż 35 lat. Jednak – co istotne – z walorów programu mogą cieszyć się nie tylko osoby po ślubie, ale również single szukający własnego domu lub mieszkania. W tym miejscu warto jest wspomnieć o metrażu – powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 mkw, domu natomiast 100 mkw. Inaczej jest, jeśli posiadamy dzieci. W przypadku trójki bądź większej ilości pociech wyznaczony metraż jest większy o 10 mkw. Trzeba dodatkowo pamiętać, iż dopłata dotyczy 50 mkw, bez względu na to, na jak duże lokum się zdecydowaliśmy.

Ponadto trzeba mieć na względzie samą kwotę za metr kwadratowy. Jest precyzyjnie wyznaczona i nie może przekroczyć konkretnego progu, co czasami zmusza nas do dłuższego poszukiwania wymarzonego gniazdka, gdyż deweloperzy niejednokrotnie dają o wiele większe ceny. Może się zdarzyć, iż zajdzie przymus rezygnacji z kupna rewelacyjnego mieszkania w centrum miasta, a zdecydować się na te położone nieco dalej. W jaki sposób zabiegać o przyjęcie do programu?

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Trzeba złożyć dodatkowy wniosek, wtedy gdy składamy dokumenty o kredyt. Jednakże nie można tego zrobić we wszystkich bankach.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresowała Cię zawartość naszego wpisu, to doczytaj tutaj następne niezwykle fascynujące wiadomości w nowym wątku.

W programie uczestniczą określone instytucje finansowe, lecz ciągle dołączają następne, zatem dobrze jest być z niniejszymi informacjami na bieżąco, szczególnie gdy wkrótce planujemy zacząć rozglądać się za mieszkaniem. Jeśli mamy jeszcze jakieś pytania odnośnie do zaprezentowanego programu, możemy udać się do wybranego przez nas banku i uzyskać więcej informacji, które mogą być dla nas użyteczne.Dzięki opisanym informacjom wiesz, co trzeba zrobić, by móc skorzystać z programu mieszkania dla młodych (firma DamDom). Warto jest wziąć go pod uwagę, a będziemy mogli szybciej cieszyć się upragnionym gniazdkiem i planować nowe wspólne życie.

Tags: dom, bank, deweloper, małżeństwo, kredyt, dopłata