Prezentacja rynku mieszkaniowego we Wrocławiu, jak się przedstawiają plany deweloperów w następnych latach.


Wrocław to jedno z z największych miejscowości w Polsce, jest także cenionym ośrodkiem akademickim. Na stałe zamieszkuje w nim ponad 600 tysięcy ludzi, a dodatkowo blisko dwieście tysięcy studentów co roku uczy się na uczelniach Wrocławia. To wszystko sprawia, że w tym mieście jest duże zapotrzebowanie na mieszkania, zarówno własnościowe jak i na wynajem.

dowiedz się więcej
Author: Galeria Parkietu
Source: Galeria Parkietu
Doskonale mają tego świadomość deweloperzy, widać to też po licznych budowach, jakie są wykonywane w różnych częściach miasta. W ostatnim czasie rynek nieruchomości biuro nieruchomości gdynia We Wrocławiu bardzo poszedł do przodu, szczególnie ostatnie parę lat to bardzo duża ilość oddanych nowych lokali.

Popularne są różne dzielnice, lecz w dużej liczbie nowe mieszkania we wrocławiu oferuje się w dzielnicy Krzyki, będącej obecnie najbardziej popularną dzielnicą Wrocławia - sprawdź koniecznie. Pomimo bardzo dużej konkurencji lokale cały czas się utrzymują w stabilnych cenach, na dzień dzisiejszy średnia metra mieszkania będzie wynosić około 6 tysięcy złotych.

Zmiany, które ostatnio nastąpiły w możliwościach dostania kredytu zmieniły znacznie sytuację na rynku, konieczność posiadania wysokiego wkładu własnego spowodowała, że wielu ludzi straciło możliwość na zakup nowego mieszkania. Lecz prawie każdy wrocław deweloper jest pełen nadziei na poprawę sytuacji i większość z nich w dalszym ciągu rozpoczyna nowe inwestycje.


W dalszym ciągu wiele lokali kupowanych jest jako dłuższa forma inwestycji pod wynajem, w końcu te 150 tysięcy studentów gdzieś musi mieszkać. Sytuację mogą także poprawić nowe rządowe programy, które wspomagają młode małżeństwa podczas zakupu swojego mieszkania. Osoby zajmujące się branżą budowlaną podają, że w roku 2015 w mieście będzie oddanych około czterech tysięcy nowych mieszkań, i duża część deweloperów planuje, że uda im się dość szybko sprzedać.

Dużą zaletą dla kupujących są również zmiany w jakości. Deweloperzy mają świadomość tego, że dziś nie da się już skusić klienta tylko tym, że mieszkanie będzie stało, coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać standard wykończenia na odpowiednim poziomie.

Tags: inwestycja, rynek, student, branża