Prasy i siłowniki przemysłowe i ich zastosowanie


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym są siłowniki hydrauliczne. A czym jest pneumatyka? Żeby to wiedzieć, trzeba zaznać technikum i studiów na polibudzie.
Ten oto krótki wpis został napisany, żeby wytłumaczyć parę rzeczy zielonym w temacie osobom.młot pneumatyczny
Author: Cramo
Source: Cramo
Siłowniki hydrauliczne to niezwykle chętnie stosowane maszyny. Znajdziemy je w fabrykach, branży budowlanej, samochodach i samolotach. Są używane do napędzania różnych maszynerii, takich jak prasy (na tej stronie), z użyciem energii hydraulicznej. Do środka siłownika najczęściej wlewa się olej i właśnie on ma najistotniejszą rolę. Siłowniki hydrauliczne wykazują naprawdę sporą gamę użyteczności i są bardzo opłacalnym wyborem. Mimo to sprawniejsze są ich odpowiedniki pneumatyczne, które zamiast na hydraulice, korzystają ze sprężonego powietrza.

Siłowniki pneumatyczne, jak sama nazwa wskazuje, swoje działanie biorą z siły powietrza pod ciśnieniem. Zakres przydatności jest podobny jak u ich mniej sprawnym odpowiedników. Przydają się w rafineriach, przemyśle i ciepłownictwie. Również wszędzie zobaczysz ich obecność, we wszelkiego rodzaju bramach i klapach. Siłowniki pneumatyczne chwalone są ze względu na wydajność i prędkość działania, a także za nieduże wielkości. Ważnymi częściami powietrznych siłowników są zawory pneumatyczne (link do strony), które kontrolują przemieszczanie się gazów w środku urządzenia. Odpowiadają za stopień sprężenia. Zawory pneumatyczne posiadają kilka odmian, są to przykładowo: zawory kulowe, odcinające i specjalne. W kraju znajdują się w sprzedaży u wielu producentów. Najważniejsi to YPC, Burkert i CKD.

Pragnienie poszerzania informacji jest przymiotem ludzi zdolnych i ciekawych świata. Od stuleci mądrzy ludzie starają się poznać życie ze wszystkimi jego elementami. Dzisiaj ja przyłożyłem rękę do szerzenia wiedzy. Możesz po lekturze tekstu zaskoczyć swoich bliskich i wytłumaczyć im rolę, jaką odgrywają takie zawory pneumatyczne w przemyśle i innych gałęziach gospodarki. A kto wie, może te informacje się przydadzą, gdy podejmiesz pracę w przemyśle lub [glin pasywacja] awionice?

Tags: Energia, ludzie, wiedza