Poszukujemy mieszkania nad brzegiem morza


Kupienie mieszkania to dla wielu ludzi istotny, największy zakup w perspektywie całego życia. Jak prezentuje się sytuacja rynku nieruchomości w Pomorskiem? Jakie trendy można zauważyć w Gdańsku oraz okolicach, na co zwrócić uwagę?
Przegląd osiedli…
Nowe mieszkanie
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania, warto zacząć od poszperania w zasobach sieci, a bardziej precyzyjnie mówiąc serwisach ogłoszeniowo-deweloperskich. Wyszukiwarki, czy porównywarki w tym stylu zaoferują potencjalnym klientom mnóstwo propozycji kupienia mieszkania, uwzględniając wszystkie główne kryteria. Nie inaczej jest w przypadku Gdańska.

…i kryteriów mieszkaniowychCeny za metr kwadratowy kupionego mieszkania są uzależnione od ilości pokoi, dzielnicy, rodzaju zabudowy. Na przykład – wiele mieszkań z perspektywą ukończenia w 2016, a nawet 2017 roku znajdziemy we Wrzeszczu. Ceny wahają się, to z powodu ilości pokoi (kawalerki po czteroosobowe), stawki za metr kwadratowy własnościowego lokum oscylują w granicy sześciu-siedmiu tysięcy złotych. To jednak nic w porównaniu do ceny za „nówkę” fundowaną przez dewelopera na Starym Mieście - .Ile kosztuje m2 mieszkania w Gdańsku? Bliskość Neptuna, Wełtawy ma swoją cenę. Jest ona wyraźna – cena za metr kwadratowy elegancko wykończonego mieszkania osiąga dziewięć tysięcy złotych! Przy kawalerce o powierzchni nieco powyżej 20 metrów kwadratowych wychodzi wysoki koszt rzędu dwustu tysięcy złotych. Niewielkie są taryfy w przypadku większej ilości pokoi w tym miejscu - podglądnięta w sieci „piątka” wyniesie ewentualnego chętnego nawet… milion złotych.
Trzy pokoje w dzielnicy Jasień to na przykład koszt pięciu tysięcy za metr kwadratowy. Są to propozycje mieszkania w bloku, na trzecim piętrze. Na zakupie mieszkania zaoszczędzimy na rynku pierwotnym wybierając lokum znajdujące się na parterze. Niezależnie czy jest to kawalerka, czy dom z paroma pomieszczeniami, ceny za metr kwadratowy będą niższe niż, na przykład na 17 piętrze wieżowca.

Kiedy rozglądamy się za mieszkaniem w Gdańsku, warto uwzględnić zniżki od państwa jakie daje program Mieszkanie (zobacz mieszkania z rynku pierwotnego w Toruniu) dla Młodych. W przypadku 2-3-osobowego lokum w Gdańsku program MDM może dać nam nawet trzydzieści kilka tysięcy PLN oszczędności. To spora kwota dla kupujących mieszkanie.

Tags: pieniądze, kawalerka, cena, Pomorze