Planujesz zbudować dom? Zainwestuj w parkiet na długie lata


Stawiając budynek mieszkalny chcemy by nie tylko ładnie się prezentował, ale również posiadał wykończenie z wysokiej jakości materiałów. Najistotniejszym segmentem wykończenia budynku zdają się być posadzki. O ile barwę elewacji można odnawiać niezliczoną ilość razy, posadzki to inwestycja na długie lata.
Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Author: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Source: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
W dzisiejszych czasach na brak materiałów nie można narzekać. W sklepach dostępny jest przeogromny wybór podłóg oraz desek podłogowych z przeróżnych tworzyw oraz w rozmaitych odcieniach. Za jeden z najszlachetniejszych surowców do produkcji podłóg uznawany jest dąb. Drzewo dębowe ma ciemno-złocistą barwę, odznacza się dużą trwałością, jest tworzywem twardym, ciężkim oraz wodoodpornym. Na rodzimym rynku drewno dębowe jest sprowadzane głównie z Mazurskich lasów, jak również Podkarpacia.Można wyodrębnić kilka gatunków drewna dębowego. Drewno klasy pierwszej cechuje jednolita kolorystyka oraz całkowity brak defektów, natomiast III i VI klasa to mniej szlachetny gatunek, który posiada pęknięcia oraz sęki. Parkiet dębowy to najprawdziwszy faworyt pośród parkietów. Wpasuje się w niemal każde pomieszczenie oraz jest ponadczasowy. Dąb nie zalicza się do najtańszych surowców, ale niewątpliwie wart jest swojej ceny. Jeśli chodzi o tworzywa do wyrobu podłóg, wart uwagi jest również jesion. Dla poszukujących ofert: .

W Kraju jesion uznany jest jako jeden z najbardziej szlachetnych rodzai drzew. Do produkcji surowca, jesion zdobywany jest również m.in.

Absorbuje Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku (https://ulpa.com.pl/kategoria-produktu/maty-i-wykladziny-przemyslowe/plyty-i-arkusze-gumowe/). Dla części osób ten materiał to niecodzienne podejście do takiego tematu.

z krajów europejskich, Azji i Kaukazu. Deska jesionowa staje się w ostatnim czasie niezwykle pożądana. Podobnie jak parkiet Prycznicz - (deska jesionowa) dębowy, jesion jest twardy i odznacza się wytrzymałością. Cechuje się gęstym usłojeniem oraz jasną barwą. Deska jesionowa także jest sklasyfikowana. Zależnie od gatunku, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy w hurtowniach dostępne są różnorakie warianty kolorystyczne, na przykład jesion wędzony, bielony, czy kolorowy. Tu więcej: .


Parkiet z grabu
Author: Podłogi.info
Wybierając parkiet drewniany nie popłaca decydować się na najtańsze gatunki drzewa. Należy uwzględnić fakt, że podłoga jest narażona na dużą eksploatację i powinna nam służyć latami.

Tags: drewno, drzewo, dom, budynek, Jesion