PIT oddany po czasie to tylko problemy


Niepunktualne złożenie zeznania podatkowego niesie za sobą nie wyłącznie konsekwencje finansowe. Spóźnialscy podatnicy muszą liczyć się również ze stratą niektórych przywilejów.


apartamentowce
Author: Wings Development
Source: Wings Development


I choć dostęp do ulg pozostanie, przepadną preferencyjne formy opodatkowania. Potrzebujesz złożyć deklarację łącznie z małżonkiem? A może jako jednostka samotnie wychowująca latorośl? Nie zapomnij o dostarczeniu zeznania do końca wskazanego dnia. Opóźniona deklaracja odbiera też prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel. PIT złożony na czas pozwala wybrać organizację pożytku publicznego i wesprzeć ją konkretną kwotą pieniążków. Jedyne, co powinieneś wykonać, to wypełnić dodatkową rubrykę w blankiecie. Starczy wpisać KRS jak też nazwę konkretnej instytucji.
monitor komputera
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com


O czym jeszcze trzeba pamiętać? Spóźnione rozliczenie z urzędem fiskalnym wydłuża też czas oczekiwania na ewentualny zwrot podatku. Co do zasady, urząd fiskalny zwraca pieniądze najdalej po upływie 3 miesięcy od momentu oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym szybciej otrzymasz nadpłatę. Sprawne postępowanie upraszcza rozliczenie on-line. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w zapłacie podatku, nie musi jednakże skutkować poważnymi grzywnami. Jednokrotne przewinienia urząd fiskalny traktuje raczej miękko. Nie musi od razu wykorzystywać kary pieniężnej. Ważne jest, by roztargniony podatnik jak najprędzej dostarczył zaległą deklarację oraz uregulował zobowiązanie.


Warto również powiadomić instytucję o zaistniałej sytuacji, zanim urzędnicy sami spostrzegą brak dokumentów. Jednostka, jaka nie rozliczy w porę, posłużyć się może instytucją tzw.

Czy ta problematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://www.sawyer.com.pl/inwestycje), pod którym znajdziesz niezbędne Ci dane - zobacz, że Cię zajmą na długi czas.

żalu czynnego.

Tags: pieniądze, czas, efekty, fiskus, reguły