Pielęgnacja drewnianych posadzek


Odpowiednio pielęgnowana posadzka drewniana będzie wyglądać elegancko jak też świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, iż będzie się o nią prawidłowo dbało oraz stosowało odpowiednie preparaty.


blachy
Author: alljengi
Source: http://www.flickr.com


Do codziennego czyszczenia drewnianej podłogi wystarczy używanie szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Do mycia posadzek trzeba stosować właściwych dla typu posadzki a także sposobu jej wykończenia specyfików czyszczących a także pielęgnacyjnych. Środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych muszą obejmować chemiczne preparaty pielęgnacyjne bez tłuszczu, do konserwacji nawierzchni olejowanych trzeba natomiast stosować oleje do drewna- . Dla zachowania ślicznego wyglądu posadzek z drewna ważne jest, ażeby ani woda, ani piach, nie miały z nią długiego kontaktu. Piach uszkadza lakier (zobacz biały lakier do mebli) i wierzchnią warstwę drewna. Natomiast drewno po długotrwałym zetknięciu z wodą może puchnąć, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia powierzchni desek. Warto mieć na uwadze, że regularne stosowanie właściwych preparatów pielęgnacyjnych sprawia, że posadzka jest w wyższym stopniu odporna na zużycie oraz pobrudzenia.


lazura do drewna
Author: John T Howard
Source: http://www.flickr.com
Producenci podłóg drewnianych mają w swej ofercie też środki do pielęgnacji posadzek lakierowanych tj. lazura do drewna- (lazury do drwna). Specyfik odświeża pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, kreuje dodatkową warstewkę ochronną a także gwarantuje jednolity wygląd całej nawierzchni.


Aby nanieść produkt na nawierzchnię posadzki, powinno się ją wcześniej wyczyścić przy użyciu preparatu przeznaczonego do czyszczenia lakierowanych posadzek.

Tags: woda, drewna, kontakt