Piękny ogród na najwyższym piętrze lub zazieleniony dach naszego bloku mieszkalnego


Inwestorzy są zobowiązani zrekultywować tereny zniszczone w trakcie prac budowlanych. Mogą zasadzić drzewa w pobliżu wybudowanych bloków czy też zazielenić przestrzenie pomiędzy nimi. Świetnym rozwiązaniem będą także dachy zielone. Często stosowanym pokryciem bloków mieszkalnych oraz innych budynków publicznych jest styropapa. Ciekawą alternatywą dla tego rodzaju pokrycia dachowego będą dachy zielone.

dach płaski
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Dzięki nim możemy zatroszczyć się o środowisko oraz wynagrodzić przyrodzie zniszczenie terenu podczas budowy na przykład nowego bloku bądź innego budynku. Dachy zielone podnoszą wartość budynków oraz są niesamowicie przyjazne dla środowiska. W dodatku dzięki roślinom wytwarzane jest więcej tlenu tudzież można przedłużyć żywotność naszego dachu. Dach z roślinami będzie na pewno piękną ozdobą budynku, ważne jest jednak, by był odpowiednio wykonany. Betonowe osiedla mogą stać się przepięknym, zielonym miejscem, które doskonale wykorzysta każdy fragment wolnej przestrzeni na posadzenie roślin i drzew.

Źródło artykułu -

Warto więc planując inwestycję zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniem w formie zielonego dachu. Gdy zdecydujemy się na dachy zielone, najlepiej wynająć profesjonalne firmy, które dobrze wiedzą jak powinno się przygotować dach, żeby rośliny miały odpowiednią ilość wody oraz żeby dach był szczelny. Niezwykle ważne jest podłoże, które może ochronić przed negatywnym oddziaływaniem korzeni przykładowo przez niszczenie betonu. Zasadzone rośliny nie powinny być za ciężkie. Idealnie sprawdzą się się nieduże gatunki, wytrzymałe na różnego rodzaju warunki pogodowe oraz które potrzebują wiele słońca.

Zainteresował Cię ten wpis? Więc najedź na link do serwisu bramy panelowe i rozkoszuj się innymi newsami. W razie pewnych pytań - odezwij się do nas.
Możemy też wybrać zazielenianie ekstensywne, czyli wykorzystywanie większych gatunków krzewów bądź drzewek. Wtedy jednak potrzebne będzie podłoże o dużej grubości. Będzie to jednak ciekawy dodatek na przykład do apartamentu na najwyższym pietrze w formie ogródka na dachu. Nawet budując osiedla z betonu można doskonale zadbać o przyrodę. Rośliny w mieście są bardzo istotne, ich widok może poprawić nam nastrój oraz zmniejszają one szkodliwe następstwa zanieczyszczenia powietrza. Warto więc wybierać takie zielone rozwiązania jako pokrycia dachowe - poczytaj.

Tags: dach, budowa, widok