Okna z drewna


Około dwadzieścia lat wstecz hitem były ramy okienne plastikowe i wszyscy jak jeden mąż wymieniali na takie właśnie wcześniej zamontowane.
Plastikowe okna mają oczywiście swoje plusy, lecz mają również minusy. To okna drewniane są świetnym wyjściem.Okna połaciowe
Author: notafish
Oczywiście, są nieco droższe niż te wykonane z plastiku, ale przede wszystkim gwarantują zdecydowanie łatwiejszą wentylację pomieszczeń. Wystarczy minimalny błąd w montażu okien z plastiku, by uniemożliwiały one cyrkulację powietrza, tym samym przyczyniając się do zawilgocenia wnętrza. W oknach z drewna taki problem nie występuje bo drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Naturalnie nie mówimy tu o przewiewach.idź tutaj kurs na suwnice kurs na suwnice

Okna drewniane są też o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to istotne kryterium wyboru okien, przecież wszyscy chcemy mieć ładny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt estetyczne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami budowanymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zastawione dokładnie takimi samymi kwadraciakami z cegieł, a każdy świecący dokładnie takimi samymi dzielonymi na trzy plastikowymi oknami. Nie był to specjalnie ładny widok.

okna
Author: Schüco
Dziś nowoczesne technologie wkraczają i na ten obszar. Można już znaleźć okna energooszczędne, które często zakładane są w domach energooszczędnych. Są również odpowiednio izolowane akustycznie, więc nie musimy się obawiać, że w domu będzie panował hałas.

Dom to niezwykle istotna inwestycja w życiu. Zróbmy wszystko by był po prostu taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są piękne, zapewniają odpowiednią wentylację, chronią od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki postępowi technologii. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom będzie idealnym azylem.

Tags: drewno, dom, oszczędność, domy

Author: Agata Kwiecień
Source: Okna Wójcik