Odwieczny dylemat z wybraniem ogrodzenia. Czy lepsza będzie siatka czy też panele? Jakie mamy plusy oraz minusy?


Ogrodzenie podwórka wydaje się być czymś prostym dla wielu ludzi, którzy z tego typu tematem nie miały do czynienia wcześniej. Natomiast dla osób, które stoją przed wyborem rodzaju ogrodzenia wybranie tego jednego zajmuje trochę czasu. Częstym dylematem jest wybranie między siatką a panelami. Jakie mamy plusy jak i minusy jednego jak również drugiego rodzaju ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego
Author: Eric Schmuttenmaer
Source: http://www.flickr.com
Te dwa typy ogrodzeń są najpopularniejsze. Dlatego to często rozważa się wybór pomiędzy nimi. Najpopularniejszym typem siatki jest ogrodzenie plecione jak i siatka (zobacz polecana strona) zgrzewna. Pierwszy tym z reguły do nabycia jest w rolkach, co niestety powoduje jej odkształcenia. Montaż takiej siatki jest dosyć czasochłonny oraz nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowym kosztem będą odkosy blisko słupków na rogach. Dość dużym minusem jest to, że nie da się tego typu siatki zamontować samodzielnie, bo musimy ją naciągać od razu na górze oraz na dole. Dużym minusem jest podatność na odkształcenia oraz wgniecenia. Drugi rodzaj – zgrzewna, ma druty złączone na stałe. To daje jej większą sztywność i sprawia, iż jest ona łatwiejsza w montażu. Jeden człowiek może sobie poradzić z założeniem jej - idź tutaj.Jeżeli chodzi o drugi typ – panele, to są one dosyć uniwersalne. Kupowane są zarówno przez osoby prywatne jak też przedsiębiorstwa. Z łatwością można je kupić w wielu miejscach, a szczególnie w dużych miastach. Gdy chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak jak i wiele innych miejscowości ma w ofercie sporo różnych rodzajów. Panele takie zwykle zrobione są ze stalowych drutów o najróżniejszej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości są przegięcia poziome, których ilość jest różna w zależności od rodzajów, a tych jest ogromnie dużo, na przykład Heras. Panele są mniej elastyczne oraz często są grubsze kiedy porównamy do siatki. Przez to są bardziej trwałe oraz dają większe poczucie bezpieczeństwa. Do tego nie kosztują tyle co kute ogrodzenia.

dom otoczony płotem
Author: Montgomery County Planning Commission
Source: http://www.flickr.com
Gdy porównamy panele oraz siatkę, od razu widać, iż prezentują się o wiele lepiej wizualnie. Siatkę możemy bez problemu przeciąć, co kiepsko świadczy o poziomie bezpieczeństwa - warto zainwestować w Heras.

Jeżeli omawiany temat okazuje się dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tutaj (https://heliodon.pl/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie niesamowicie pasjonujące.

Oprócz tego panele są bardziej odporne na zgięcia, a co się z tym wiąże będą na naszej posesji na dłużej. Będziemy w stanie je w szybszy sposób zamontować, a wybór kolorów jest bardzo duży. Gdy zależy nam na tych powyższych kwestiach, to panele wydają się być lepszym wyborem.

Tags: panele, bezpieczeństwo, siatka