Odpowiednia wilgotność w mieszkaniu


nagrzewnice elektryczne
Source: www.klimatop.pl
Przeciętna {wilgotność powietrza mieści się w przedziale pomiędzy 45% a 55%.
Przekroczenie tego przedziału może doprowadzić nie tylko do wytworzenia się pleśni na ścianach, ale również do wyjątkowo poważnych problemów ze zdrowiem. Jeśli więc jakiegoś dnia zauważymy zatem, że przy oknie, za szafą lub w łazience pojawia znajomy meszek, możemy być pewni, że będziemy musieli skontrolować jak duża jest wilgoć w mieszkaniu. Przydałby się także klimatyzator przenośny.Za duża wilgotnośćMoże być zaskakujące, ale poziom wilgoci w domu może wzrastać przez typowe domowe czynności, np. gotowanie, prasowanie lub oczywiście prysznic i kąpiel. Jeśli wliczymy do tego kiepską {wentylację w mieszkaniu, to jesteśmy zobligowani zgłosić się po pomoc. Aby zwalczyć tego typu pasożyty, będziemy musieli wysuszyć łazienkę.

nagrzewnice gazowe
Source: www.klimatop.pl
Walcz z wilgociąJeśli odpowiednio wcześnie zauważyliśmy kłopot i grzyby nie rozprzestrzeniły się i nie zdążyły wniknąć w fakturę ściany, najprawdopodobniej skończy się na zaopatrzeniu się w specjalne osuszacze powietrza, pozwalające nam zlikwidować wilgoć do normalnego poziomu. Do tego celu służą nam także nagrzewnice (zobacz|sprawdź nagrzewnice gazowe) powietrza. Oczywiście szczególnie pożądane w warunkach domowych będą takie urządzenia elektryczne, które nie są tak kłopotliwe jak {gazowe i pozwalają się dowolnie przestawiać.

Osuszanie i co dalej?jeśli już zamkniemy kwestię grzybów dopilnujmy, by wilgoć utrzymywała się tylko na wymaganym poziomie. By nie przesuszyć domu najlepiej jest – szczególnie we wzmożonym {sezonie grzewczym – uruchomić nawilżacze powietrza. Mają one zwykle formę ceramicznych miseczek instalowanych na grzejnikach.

Tags: mieszkanie, wentylacja, ogrzewanie, wilgoć, nagrzewnice

Author: Adrian
Source: Uni-lux.pl