Odbiór techniczny mieszkanka - porady


Podpowiadamy, jak przeprowadzić odbiór techniczny nowiuteńkiego mieszkanka na własną rękę. Na co zwrócić uwagę w czasie odbioru technicznego mieszkanka, co zabrać ze sobą na odbiór, jakiego rodzaju zgłaszać usterki.


Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania można wziąć kompetentnego inżyniera bądź firmę remontową, jaka wykańczać będzie nasze mieszkanie.


kleje
Author: SOUDAL


klik
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak decydujemy się przeprowadzić odbiór idź www.olszewscy.org.pl/odbiory-mieszkan.html techniczny nowiuteńkiego mieszkania na własną rękę - nic straconego, ale przygotujmy się starannie. Nim wyruszymy na odbiór techniczny mieszkanka zaznajommy się wcześniej z normami o badaniach przy odbiorze. Polecam przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkanka wpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej naturalnie z fachową pomocą. Bez presji czasu łatwiej wtedy gruntownie obejrzeć mieszkanko.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację (https://sklep.doko.pl/foxess) przedstawiającą podobny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Na właściwy odbiór mieszkania umówmy się zawsze w ciągu dnia, gdy jest widno, by było można zauważyć wszelakie felery oraz niedociągnięcia.


panorama - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Odbiór techniczny mieszkania rozpoczynamy od obmiarowania każdego wnętrza, kontrolując czy mieszkanko zostało wybudowane zgodnie z planem a także pamiętając o wpisanym w umowie akceptowalnym marginesie błędu. Istotne będą wszelkie wnęki - w trakcie odbioru technicznego mieszkania przejrzyjmy zwłaszcza te, które w projekcie były przewidziane na standardową głębokość 60 cm. Jeżeli będą płytsze – nieodzowne będzie wykonanie zabudów meblowych na wymiar, co w dużym stopniu podniesie koszty wykończenia nowego „m”.
Przeprowadzając odbiór techniczny mieszkania zwróćmy uwagę na rozmiary innych kluczowych miejsc założonych dla przykładu na postawienie pralki, brodzika, typowych szaf itp.

Tags: oczy, budowla, wnętrz, koszty, typ