Odbiór mieszkania jest tak istotną kwestią, że nie trzeba wizyty u dewelopera odkładać na ostatnią chwilę


Nowe mieszkanie pozostaje obiektem marzeń wielu młodych par. Chociaż nie wszystkich stać na tego rodzaju luksusy, to rynek deweloperski bezustannie się rozwija. Zanim jednak przyszli posiadacze otrzymają do dłoni klucze, muszą dopełnić wszystkich formalności. Jak się jednakże okazuje, sprawa owych formalności staje się o dużo bardziej skomplikowana, niż można przypuszczać. Wedle przysłowia, im dalej w las, tym więcej drzew.
mieszkanie
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera Przypatrzmy się zatem bliżej niektórym aspektom połączonych z oddaniem nowych mieszkań do użytku. Odbiór mieszkania kojarzy się nam nade wszystko z sytuacją, kiedy kontrolujemy stan, w jakim pozostaje mieszkanie. Nikt przecież nie pragnie kupować kota w worku, co zresztą, jest jak najbardziej uzasadnionym krokiem. Na wstępie należy zobaczyć, czy mury są w dobrym stanie, tzn. czy gładź została równo położona. A to najlepiej zweryfikować w nocy, przy sztucznym świetle. Warto także przeprowadzić kontrolę tych pozornie najmniej awaryjnych części, czyli np. choćby to, czy w gniazdkach jest prąd. Tak czy inaczej odbiór mieszkania jest bardzo ważną kwestią, której nie trzeba bagatelizować.Odbiór mieszkania od dewelopera to bliźniaczy temat, więc i w tym przypadku obowiązują rzeczone w poprzednim akapicie reguły postępowania. Żeby w przyszłości nie mieć sobie nic do zarzucenia, rozsądniej na spotkanie z deweloperem wybrać się co najmniej we dwie osoby - przecież dwie pary oczu dostrzegą więcej szczegółów niż jedna. A szczegółowość bywa w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Jeżeli protokół odbioru zostanie już ratyfikowany, to zgłoszenie ewentualnych reklamacji, czyli usterek, jest rzeczą trudną do zrealizowania.blok
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie - odbiór techniczny
Dla niektórych osób odbiór techniczny mieszkania od dewelopera pozostaje na tyle ważny, że zaplanowane spotkanie na pewno się nieco wydłuży. Jeśli przyszły posiadacz ma fioła na punkcie detali, to na wizytę przybędzie ze skrzynką narzędzi. I właściwie nic w tym dziwnego, bo w końcu jest to odbiór techniczny. A jakie narzędzia (naklejka maskująca do wysokich temperatur) zabrać ze sobą? Najlepiej poziomicę. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawdzić to, czy mury są proste lub czy tynki pozostają równe.

Jeżeli intryguje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto inny równie zajmujący pomocny serwis.

Dużą uwagę należałoby przywiązać do podłogi. Jeśli panele zostaną niewłaściwie zamontowane, to przyszli posiadacze M4 będą mieć wielkie trudności z ustawieniem komód - różnica poziomów może sprawić, że np. szufladki albo drzwi nie będą się domykać. Dodatkowe informacje -

Tags: narzędzia, ściany, prąd, deweloper, Mury