Odbieramy mieszkanie, o czym trzeba pamiętać? Czy zdajesz sobie sprawę, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?


Otrzymujemy nasze pierwsze cztery kąty, o czym wypadałoby pamiętać? Ważny jest na pewno odbiór techniczny, który możemy dokonać na własną rękę. Wątpliwość zostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda dobrze na taki odbiór wziąć ze sobą sprawdzonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli jednak nie mamy takiej sposobności warto postarać się o inżyniera lub firmę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, musimy się jednakże dobrze do tego przygotować.


Nowy blok mieszkalny
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
Szybki odbiór techniczny mieszkania Sprawdzanie czterech kątów jest zawsze niezbędne, nie jest zarazem istotne jakie to mieszkanie. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje trzeba prędko wykorzystywać, zatem nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (http://bazalt.pl/).

Odbiór techniczny powinniśmy rozpocząć od odmiarowania każdego z wnętrz. Najważniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to projekt. Każdy element jest ważny, istotne są wszystkie wnęki. Jak mówią specjaliści należałoby sprawdzić te, które w planie były wyznaczane na domyślną głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie dokonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób zwyczajny powiększy koszt wykończenia mieszkania.

Dodatkową sprawą, jaką przystaje stwierdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości w ten sam sposób powinniśmy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mówimy o podłogach to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.


Warszawa - odbiór techniczny w Warszawie
Należałoby przeprowadzić odbiór techniczny przyszłego mieszkania w ciągu dnia. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki.

Jeśli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (http://www.stanmal.pl/oferta-drzwi-zewnetrzne.html), a na pewno zdobędziesz wiele ciekawych danych na ten temat.

Światło słoneczne to łatwiejsza możliwość, żeby wyłapać wszelakie rysy czy inne ubytki. Nie zapomnijmy jednak, by nie skupiać się wyłącznie na szybach, istotne są zarówno ramy okienne a także parapety. Bardzo istotne jest też, żeby sprawdzić wszelkie instalacje. Miejscami są to drobne błędy, jakie mogą poczynić nam jednak sporo kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest przeprowadzone rzetelnie. Sprawdź ofertę na tej stronie

Tags: ściany, usterki, parapety, pomieszczenia