O jakich rzeczach pamiętać, jeśli chcielibyśmy by nasz portfel był w świetnej formie? Jakie nawyki się sprawdzają?


Dbałość o stan finansów to w każdym z domów istotna kwestia. Odpowiednie rozplanowanie wydatków jest sprawą ogromnie ważną, by zapewnić sobie płynność pod katem finansów.
Budżet domowy, podobnie jak firmowy powinien być stale monitorowany.


mieszkanie -  wystrój
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Dobrze gdy zapiszemy wszelkie codzienne wydatki. W takim wypadku dopiero można zobaczyć ile gotówki (pożyczki pod zastaw) wydajemy oraz na co. Wszak na co dzień zbytnio nie zawracamy na takie rzeczy uwagi, gdyż często w ogólnym zabieganiu mamy tendencje do kupowania bez namysłu. Dopiero pod koniec miesiąca, kiedy przychodzi do sprawdzania stanu konta jesteśmy mocno zaskoczeni małą kwotą, która została nam do końca miesiąca. Część osób ratuje się różnego rodzaju szybkimi kredytami, tak jak Vivus pożyczka . Faktycznie możemy w taki sposób zdobyć bardzo szybko pieniądze.


materiały biurowe
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com


Natomiast możemy również postarać się bardziej zająć się swoimi wydatkami. Gdy będziemy widzieli na papierze na co wydajemy gotówkę, to będzie można zacząć wykluczać takie najczęściej gubiące nas błędy. To może uchronić nas przed pustką w portfelu. Notując każdą rzecz, będziemy się zastanawiać parę razy nim zdecydujemy się na kupno danej rzeczy. Dobrze jest też założyć sobie konto oszczędnościowe, na jakim odłożymy w ten sposób zaoszczędzoną gotówkę. Może też być to jakieś inne, osobne konto, gdzie będziemy wpłacać pieniądze.
Dobrym wyborem może okazać się Alior konto firmowe jak i specjalne oszczędnościowe założymy tam na bardzo dobrych warunkach. Dlatego warto wziąć pod uwagę tą opcję.

Tags: dom, kredyt, błędy