O czym wypada pamiętać, zakupując mieszkanie od dewelopera?


Planujesz się przeprowadzić? Planujesz kupno nowego mieszkania z rynku pierwotnego? Przekonaj się, na co najlepiej zwracać uwagę.
Nie ma wątpliwości, że sprawdzasz i obserwujesz, co co oferuje rynek.


Sieć internetowa jest
projekt nieruchomości
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
w tej kwestii znaczącym źródłem informacji. Wpisujemy w wyszukiwarkę formuły typu „mieszkania na Brochowie”, „mieszkanie centrum Warszawy”, „nowe mieszkania Wrocław”.

Zaciekawiły Cię informacje szekle przedstawione w tym wpisie? Szalenie miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Więcej: oferta nowych mieszkań we Wrocławiu. Jeżeli jesteśmy pewni, że to mieszkania deweloperskie nas interesują, miejmy na uwadze, że zakup wiąże się z możliwością wystąpienia określonego ryzyka.
Jeśli już po szczegółowych poszukiwaniach, z wykorzystaniem takich fraz jak „nowe mieszkania Wrocław”, „mieszkania deweloperskie Kraków”, „mieszkania na Brochowie” wybraliśmy spośród odmiennych wyników ofertę, która przykuła naszą uwagę, upewnijmy się, że wybrana lokalizacja jest korzystna. Zobacz więcej - mieszkania na Brochowie. Chodzi przede wszystkim o połączenia komunikacyjne, a także bliskość szkoły, przedszkola, w zależności od potrzeb. Następnie przystępujemy do rozmów z deweloperem. Fundamentalną sprawą będzie zawarcie umowy. Ważne, by ta zawierała jak najwięcej spraw, jak najwięcej konkretów i konkretnych informacji. Korzystna umowa będzie uwzględniała wiele załączników, wśród których powinny znaleźć się dokładne plany i szkice.


Musimy przykładać wagę do takich szczegółów jak przebieg instalacji na
budowa nieruchomości
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
planie. Chodzi o to, by w czasie wykańczania mieszkania mieć szansę sprawdzenia, czy wszystko przebiega tak, jak przedstawia załącznik do umowy. Jeżeli chodzi o formę umowy to nie mamy wyboru. Prawo jasno stanowi, że umowa przedwstępna musi mieć formą aktu notarialnego. Zadbajmy o to, by uwzględnione były w niej kary umowne. Deweloper nie będzie bezkarny jeśli na przykład będzie miał opóźnienie się z wykończeniem lokalu mieszkalnego. Warto pamiętać, że dewelopera, z którym planujemy rozpocząć kooperację warto sprawdzić. Popytajmy znajomych, zapoznajmy się z opiniami dostępnymi w Internecie. Jeśli mamy do czynienia z firmą notowaną na giełdzie, przeanalizujmy jej historię. Możemy także zapoznać się z nieruchomościami zbudowanymi przez nią dotychczas.

Tags: rynek, prawo, deweloper