O czym trzeba wiedzieć, kiedy odbieramy nasze nowe lokum? Co jest najbardziej istotne, czego nie można przeoczyć?


Wreszcie wybrałeś zakup swojego lokum oraz uiściłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera albo spółdzielni, zapłata dla notariusza za sporządzenie aktu i niezbędne podatki dla państwa. W jaki sposób to wszystko zorganizować?


odbiór mieszkania od dewelopera
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się poganiać, czy to deweloperowi albo spółdzielni. Na odbiór umów się, gdy jest jeszcze jasno. To ważne, ponieważ w budynku na pewno jeszcze nie ma podłączonego oświetlenia, a nawet jak jest to przy świetle elektrycznym gorzej widzimy. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierówności tynków oraz podłoża. Pamiętaj, że odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, warto więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda - natomiast chcesz samemu odebrać swoje lokum pamiętaj o kilku ważnych rzeczach.


Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę przynajmniej metrową oraz stalowy kątownik, taki, dzięki któremu upewnisz się czy wszystkie kąty w domu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania i umowę. Na takim projekcie masz schemat wszelkich instalacji. Przez co będziesz wiedział, gdzie muszą się znaleźć gniazdka do prądu, a w jakim miejscu muszą się znaleźć podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa będzie dla ciebie przydatna, żeby zobaczyć czy wykonawca do budowy
mieszkanie
Author: Jeremy T. Hetzel
Source: http://www.flickr.com
zastosował takie materiały, jakie znajdują się w umowie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa konkretne komponenty. Nieważne, czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz zawsze sprawdzaj dokładnie, czy mieszkanie ma taką powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej albo docelowej(idź na ). Koniecznie obejrzyj ściany.

Muszą rzecz jasna być proste, zaś na tynku nie może być widocznych żadnych nierównych powierzchni ani pęcherzy z powietrzem. Sprawdź podłogę. Musi być równa i pozioma. W pomieszczeniach i kuchni powinna się znajdować przy ścianie mała szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Musisz sprawdzić okna okna pcv wrocław w oknar-internorm.pl i drzwi na balkon. Muszą się z łatwością, bezproblemowo zamykać. Nie mogą trzeć o ościeżnice, powinny chodzić płynnie. Szyby nie powinny być zarysowane ani pęknięte.

Tags: podłoga, deweloper, umowa